Rozwiązania oświetleniowe dostosowane do XXI wieku

Współczesne budynki, takie wymyślane są w większości przez projektantów, jacy uwielbiają każdego typu nowinki technologiczne, przepełnione są rozwiązaniami, o jakich jeszcze kilkanaście lat wstecz nikomu się nie śniło. Monitorowanie budynku poprzez internet, opcja sprawdzania za pomocą telefonu obrazu z którejkolwiek kamery, zaawansowane zabezpieczenia, sterowanie wszystkimi systemami w domu za pomocą pilota – to już nic nadzwyczajnego. Taką ewolucję jak zabezpieczenia przechodzi również oświetlenie.

Energooszczędne typy żarówek a barwa emitowanego przez nie promieniowania świetlnego.

Ludzkie oko jest zbudowane w taki sposób, że najlepszym rodzajem światła jest dla niego światło pochodzące od słońca. Jednak człowiek sporą część doby spędza w rozmaitych pomieszczeniach, jakie przez praktycznie cały czas doświetlane bywają sztucznym światłem. Kiedyś nie było wielkiego wyboru i zwykłe żarówki były jedynym możliwym źródła oświetlenia. Sterować dało się jedynie ich mocą, czyli ilością emitowanych promieni świetlnych.

Nawilżacze – jak z nich korzystać?

Nawilżacze jest to świetny pomysł w sezonie grzewczym, kiedy powietrze w mieszkaniach zostaje wysuszone przez kaloryfery, wysycha także śluzówka.
Stąd już prosta droga do zakażeń układu oddechowego. Kłopot ten pomoże rozwiązać należyty nawilżacz .