Mieszkamy w klimacie dość ciężkim, gdyż regularnie mamy lodowate zimy i gorące lata – te ostatnie widzimy bardzo wyraźnie

Jeszcze 20 lat temu, gdy nie widzieliśmy takich zjawisk pogodowych na świecie, każdy orientacyjnie był w stanie określić, czego należy spodziewać się o jakiejś porze roku.

Dziś pogoda świruje i możemy na przykład spotkać mróz w tureckiej Kapadocji, gdzie wszak prawie stale jest upalnie!
Ze względu na dziwne zmiany pogodowe, widzimy w ostatnich latach tak gorące lata, że nie da się tego znieść. Tak jakbyśmy wszyscy byli w Afryce. Problem jest taki, że spory odsetek Polaków po prostu nie przywykła do skrajnych temperatur. Jest to groźne dla zdrowia oraz życia, w szczególności u seniorów i najmłodszych. Wobec tego radzi się, by przed latem zamówić klimatyzator (aleklima.pl/klimatyzatory/samsung/klimatyzatory-nascienne-samsung/klimatyzatory-nascienne-samsung-premium) pokojowy. Najlepsze są te przenośne, które na dodatek dobrze chłodzą powietrze, ale w momencie konieczności (na przykład w październiku, kiedy kaloryfery jeszcze nie działają, ale jest już dość chłodno) również mogą je dogrzewać.

LED

Autor: Lazienkaplus.pl
Źródło: Lazienkaplus.pl
Klimatyzator (https://aleklima.pl/klimatyzatory/lg) pokojowy musi być głównie cichy, by nie przeszkadzał nam w codziennych czynnościach czy spaniu. Ważnym czynnikiem będzie również energooszczędność, ponieważ nie byłoby dobrze, jeżeli włączanie klimatyzacji rażąco zwiększyłoby domowe opłaty za elektryczność.

Przed zakupem należy także sprawdzić, jak ma się sprawa z wymianą filtra – musi być to stosunkowo proste, aby dbanie o klimatyzator było sprawne i przyjemne. Super dodatkiem będzie także programator czasu, żeby powietrze ochłodziło się zanim wrócimy z pracy.