Praktyczne pomysły na aranżowanie małej sypialni

Współczesne budownictwo, wielkie bloki i… maleńkie pokoje. Niestety, wyposażenie współczesnych mieszkanek stanowi nie lada problem dla architektów wnętrz i ich właścicieli, upragnionych mieszkań. W ten sposób myślimy jak urządzić małą sypialnię.

łóżko dwuosobowe

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
W prawdzie hurtownie i sieci handlowe zajmujące się aranżacją wnętrz ścigają się w projektowaniu mebli i systemów do chowania ubrań przeznaczonych do niewielkich pokoi, ale ciągle trudno wybrać z tego coś dla siebie. Małe sypialnie stanowią wielkie utrapienie.

Spodobał Ci się tego rodzaju materiał? Jeżeli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej tu – ta witryna też bez wątpienia przypadnie Ci do gustu!

Bo jak pomieścić w niej łóżko, szafę i komodę? Przy tym wszystkim powinna być ona przestronna i pełna światła. No i nie może być przestrzenią wypełnioną drobiazgami, bo wprowadzi to chaos i nie wypoczniemy w niej należycie.
Biały i szary to ponadczasowe barwy, które będą optymalne w każdej sypialni. Ściany i meble stół rozkładany wykonajmy białe, a gadżety dobierzmy szare. Pojedynczy akcent, np. poduszka może być w czarne paski, bądź wielkie grochy. Używając kolorów w taki sposób sprawimy, że wnętrze wyda się większe i bardziej przestrzenne. Polecamy także użyć rolet do osłonięcia okien. Możemy także postawić na połączenie bieli wraz z innym, mocnym kolorem, np. czerwonym, albo zielonym. Będzie to wyglądało bardzo oryginalnie.
Inną kwestią jest minimalizacja ilości mebli. W zupełności starczy nam duże, dwuosobowe łóżko z wygodnym materacem. Postawmy tu na minimalizm i prostotę. Zadbajmy, by pod łóżkiem znalazły się szuflady w których ewentualnie schowamy pościel. Na łóżku połóżmy kilka jaśków różnej wielkości. Jedną ze ścian zabudujmy szafą – nie będzie nam potrzebna komoda, będziemy mogli w niej schować pościel, ręczniki i odzież. Więcej inspiracji można znaleźć na przejdź na bloga. Polecamy!