Tania budowa – już na etapie wyboru projektu

W natłoku kilkunastu tysięcy osiągalnych na polskim rynku projektów typowych, ciężko jest zdecydować o najlepszym rozwiązaniu architektonicznym gwarantującym równolegle interesujący wygląd, funkcjonalność i ponadto jeszcze energooszczędność.

Dla mnogości inwestorów decydujących się na budowę obiektu, podstawą będzie ograniczanie sumptów budowy. Każdy w obecnych czasach stara się zbudować trwały dom przy jak najniższych kosztach. Jest to kwestia zrozumiała w dzisiejszych czasach. Niestety planując budowę nie pamiętamy o tym na początku drogi, a więc przy wyborze projektu gotowego, bądź przy realizacji projektu indywidualnego. Zachwycają nas piękne wizualizacje budynków, które pod względem sumptów inwestycji nie są najtańsze w wykonaniu. Podczas wyboru planu ważniejszy jest jego kształt funkcjonalny w środku aniżeli widok zewnętrzny. Elewację zewnętrzną za każdym razem możesz urozmaicić sobie niezwykle prostymi oraz niekosztownymi rozwiązaniami. Do tego, dopiero na końcu możemy ją dostosować do okolicy. Kształt a także wymiary pomieszczeń wewnętrznych odmienić będzie o wiele trudniej a także wiąże się to z niepożądanymi przemianami konstrukcyjnymi. Sprawdź projekty bez garażu o ile nie posiadasz samochodu.
projekty domów bez garażu

Autor: Jake Bell
Źródło: http://www.flickr.com
Obrys budynku winien być zwarty o jak najbardziej harmonijnych kształtach, przykładowo czworokąt bądź prostokąt. Każdy występ, wykusz albo uskok w sposób znaczący podraża koszta budowy. Zamiast wykusza z 3 oknami wstawmy jedno, jednakże duże okno. Zobacz też https://www.archipelag.pl/projekty-domow/male

Nieregularny kształt domku przekłada się także na nierównomierne wykorzystanie krążącego w domu ciepła, jakie w przeciwieństwie do prostego układu domu krąży po kątach jak też zakamarkach budynku o nieregularnych kształtach. W rezultacie może to nam powiększyć zapotrzebowanie obiektu na ciepło. Ostatnio trendy są domy z poddaszem.