Nabycie nieruchomości we Wrocławiu – czy to łatwe

W życiorysie każdego z ludzi nadchodzi taki dzień, kiedy należy dogłębnie przyjrzeć się naszej sytuacji mieszkaniowej. Jeżeli u zarania naszego dorosłego życia wynajmowaliśmy lokale od innych ludzi, może nastał nareszcie czas żeby zamieszkać na swoim? Wrocław jest dynamicznie rozbudowującym się miastem, powstają coraz to nowe dzielnice, w wielu jego sektorach. Jest również alternatywa nabycia mieszkania w przedwojennym budownictwie. Która z opcji jest korzystniejsza?

mieszkanie do urządzenia

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli szukamy mieszkania we Wrocławiu sprzedaż, często wybieramy alternatywę nabycia na nowo powstałym osiedlu, prosto od dewelopera. Taka lokata z pewnością posiada spore atuty, zostajemy pierwszymi lokatorami, urządzamy wnętrze wedle naszego gustu, nie musimy się martwić o jakiekolwiek ukryte usterki. Zamieszkujemy ciekawie zaaranżowane budynki, sąsiadują z nami mieszkańcy nam podobni, często w zbliżonym wieku, mamy okazję na zawarcie częstych, nowych znajomości. Niestety, są także minusy tego rodzaju lokali. Pierwszą na pewno jest lokalizacja – centrum Wrocławia jest wypełnione, dlatego też powstają nowe dzielnice na jego peryferiach, znajdujące się nawet parę godzin drogi od drugiego krańca metropolii. Czynsze, oraz całościowe ceny są bardzo wysokie, możemy to sprawdzić wpisując słowa kluczowe, np „mieszkania Wrocław przyjaźni” – zobaczymy jaka jest różnica za 1 m kwadratowy między starą czynszówką a nowym osiedlem.
deweloper wrocław
Lecz mieszkanie na sprzedaż Wrocław można również znaleźć z rynku wtórnego. Historyczna kamienica, usytuowana w centrum miasta, wielkie, wysokie pokoje, niskie ceny za metraż oraz symboliczne czynsze. Jednak nie wszystko jest tam takie pozytywne. Nawet jeśli gruntownie odremontujemy sobie własne lokum, możemy spodziewać się, że klatka schodowa jeszcze przez dłuższy czas będzie dość obskurna. Poza tym, w starych budownictwach znajduje się większość mieszkań socjalnych, z tego powodu można natrafić na nieciekawych sąsiadów, niekiedy przedstawicieli półświatka. Dużym minusem są również koszty eksploatacyjne – jeżeli nie odizolujemy odpowiednio mieszkania, możemy liczyć na znaczne koszty opału w czasie zimy. Niestety, nieczęsto w kamienicach znajduje się ogrzewanie folia grzewcza na ścianę komunalne, dlatego trzeba na własną rękę zamontować instalację gazową, która do tanich nie należy.

Wybór odpowiedniego mieszkania we Wrocławiu na sprzedaż nie jest łatwy. Musimy zastanowić się, jakie kwestie są dla nas najbardziej istotne, czy wytypujemy opcję starego miasta i czynszówkę czy może raczej nowy Wrocław Przyjaźni mieszkania nie są sobie równe.