Jak upiększyć mieszkanie

Motyw ceglanej ściany częstokroć pojawia się w propozycjach aranżacji pomieszczeń. Ceglana ściana dobrze prezentuje się, zarówno w edycji odnowionej, jak również wystylizowanej. Sprawdź, co należy wiedzieć, stawiając na cegłę na ścianie i jak cegła we wnętrzu oddziałuje na wystrój mieszkanka.

Ceglany mur może zdobić nasze ściany, nawet jeśli nie rezydujemy w kamiennicy, w której cegła jest zwykle nieodzownym fragmentem. Dzisiaj stara cegła na ścianie robi furorę, w jaki sposób ją dobrze wkomponować? Poznaj nasze porady.

Teraz przedstawiamy ten artykuł – jeżeli jest on użyteczny też dla Ciebie, to kliknij, a więcej zobaczysz w artykule. Sprawdź, może to także okaże Ci się interesujące.

Bezustannie na nowo odkrywany materiał budzi niezmiennie pozytywne emocje w aranżacji wnętrz. Jest zarazem surowy oraz ciepły. Ceglana ściana często pojawia się we wnętrzach jako ozdobny akcent a także alternatywa dla białych gipsowych ścian. Z motywem cegły możemy zaplanować cztery rodzaje ścian: parawanową, działową, niezależną a także kominową. Cegła we wnętrzu zwykle pojawia się na jakiejś wyselekcjonowanej ścianie lub jej kawałku. Jeżeli jest to nowiuteńkie mieszkanie w bloku, cegła IN STONE wykorzystywana jest zazwyczaj do ozdoby ściany w salonie, np. na jakiej wisi telewizor, w przedpokoju, kuchni, rzadziej w alkowie czy toalecie.

Murowana ściana z cegły działowej posiada tą wartość, iż nie musimy jej wykańczać. Odcień, rozmiar oraz fakturę cegły na ścianie można dobrać do kierunku wnętrza. Warunkiem należytego efektu jest bardzo staranne wykonanie.

Kliknij w link i przejdź na witrynę autora (https://businessfunds.pl/). Tam znajdziesz wiele szczegółowych informacji na przedstawiony tutaj ciekawy temat.

Trudniej również zainstalować światło – w czasie murowania trzeba pamiętać o przewodach, na przykład prowadzić je w drążeniach cegły.

Parawanowa ścianka z cegieł. Ściana z cegieł nie musi podchodzić do samego sufitu, by oddzielić na przykładowo kuchnię od jadalni. Powinna być tylko odpowiednio zbrojona, by można było na niej zawiesić kuchenne półki, kinkiet albo dzieło malarskie. Jasny beżowy kolor ściany z cegły kreuje piękne tło dla drewnianych sprzętów a także dodaje wnętrzu ciepła.
stara cegła na ścianę

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Stara cegła na ścianę – cegła na niezależnej ścianie.

Na przekór swemu zwykłemu ciężarowi ceglany mur może wyglądać lekko i uwydatniać przestronność nowoczesnego pomieszczenia. Możemy zdecydować się na zamarkowanie dekoracyjnej cegły na ścianie, lub stworzenie ściany z cegły od nowa.