Jakimi sposobami da się ogrzać pomieszczenia z dużymi oknami, wady i zalety grzejników kanałowych.

Nowoczesne domy bardzo często mają dużą ilość szkła, czasami okna mogą zajmować kilka metrów kwadratowych powierzchni. Z jednej strony zapewnia to doskonałą przestronność i oświetlenie, lecz z drugiej stanowi często wyzwanie podczas projektowania ogrzewania. W typowym systemie okien grzejniki są umieszczone dokładnie pod nimi, jest wówczas odpowiednia ilość miejsca, aby pomieścić wszystko.

Grzejnik kanałowy

Autor: Purmo
Źródło: Purmo
Jednak jeżeli okno będzie od samej podłogi podłogi podniesione do sufitu, to może nie być możliwości, aby dodatkowo jeszcze zamontować tam jakiś grzejnik, ale szczęśliwie będzie jeszcze parę możliwości, które pozwolą na rozwiązanie tego problemu. Generalnie okna to najsłabszy element jeżeli będzie chodzić o izolację termiczną we wnętrzu, i dlatego też najlepiej będą się sprawdzać grzejniki umieszczone bezpośrednio w ich pobliżu. Przeczytaj więcej: blog.

Z tego też powodu interesującym i bardzo skutecznym wyjście są grzejniki kanałowe – sprawdź ten sklep, jakie dają przede wszystkim dość dużą skuteczność, a jednocześnie spore możliwości przy aranżacji. Inną opcją jest ogrzewanie w podłodze, ale będzie ono miało trochę wad, więc jednak w takim przypadku znacznie lepiej będzie postawić raczej na grzejniki.

Dobrze wykonany i zaprojektowany grzejnik na pierwszy rzut oka jest w zasadzie niewidoczny. Tego typu grzejniki chowane są do odpowiednio przygotowanych wnęk , nakrytych ładną, dekoracyjną osłoną z odpowiednią liczbą otworów wentylacyjnych. Działanie takich grzejników opiera się na tym, że ogrzewają one dolatujące powietrze, jakie się unosi i przedostaje do pomieszczenia. Tu także coś ciekawego: tutaj o tym.

Przy odpowiednim dopasowaniu parametrów można bez żadnego problemu skutecznie ogrzać nawet duże pomieszczenie. Kanałów grzejniki bardzo szybko reagują na sterowanie, więc praca ich będzie bardzo wydajna i sprawna. Co więcej, niektóre z modeli posiadają także możliwość odwrócenia biegu i w lecie będą służyły do schładzania pomieszczenia przy pomocy tego samego układu. Jedną z poważniejszych wad grzejników kanałowych jest ich spora wrażliwość na różne zanieczyszczenia, dlatego też niezbędne będzie ich regularne czyszczenie, najlepiej realizowane przynajmniej raz na rok.