Jak wygląda mieszkaniowy rynek w stolicy, jaki sposób moda będzie wpływać na ceny lokali mieszkalnych.

Warszawa jest największym miastem w Polsce, zrozumiałe więc jest, że posiada największą ilość mieszkań. Porównując to z pozostałymi dużymi miejscowościami, takimi jak Wrocław, Poznań czy Kraków, Warszawa charakteryzuje się także najwyższym poziomem cen, różnice między wymienionymi miastami mogą sięgać kilkadziesiąt procent. Bierze się to z kilku rzeczy. Po pierwsze inwestycje na stołecznym rynku zwyczajnie są znacznie droższe, niż w innych częściach Polski.

warszawa

Autor: Artur Malinowski
Źródło: http://www.flickr.com

Znacznie więcej zapłacić będzie trzeba za działki, więcej też kosztuje praca ludzi, i to wszystko ma wpływ na to, że ceny są wysokie. Drugim czynnikiem kształtującym ceny jest bardzo duży popyt na lokale mieszkalne. Jeśli deweloperzy mają świadomość, że i tak wszystko zostanie sprzedane, to nie chcą obniżać cen, a za cenami na pierwotnym rynku będą szły ceny mieszkań używanych. W efekcie nieruchomości w Warszawie są najdroższe w kraju, w samym centrum uzyskując naprawdę wysokie ceny, a i na peryferiach kosztując dużo więcej, niż podobne mieszkania w innych miastach. Tradycyjnie od wielu lat najdroższymi mieszkaniami w Warszawie charakteryzuje się Śródmieście. Tu w cenie mniej niż dziesięć tysięcy złotych za metr trudno czegoś szukać, a są też lokale z dwukrotnie wyższymi cenami. Na następnych miejscach następują ciągłe zmiany, w zależności od mody na daną dzielnicę. Do niedawna jeszcze popularny był Mokotów, lecz w ostatnim czasie dużo większą popularnością, a tym samym wyższymi cenami, cechuje się Ursynów.

nowe mieszkanie

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com

Dalej różnice cenowe się zacierają, zainteresowanie danymi dzielnicami jest falowe.

Koniecznie zobacz tekst na portalu, w którym również znajdziesz informacje mówiące o podnoszonej tutaj kwestii. Zapewne jest tam coś ciekawego dla Ciebie.

Jeśli przez kilka lat klienci kupują bardzo chętnie mieszkania Warszawa Bielany, to nie ma żadnej pewności, że za jakiś czas moda się nie zmieni i do głosu nie dojdzie kolejna dzielnica. Mody takie przekładają się niestety na proponowane ceny, bo jeżeli popularne są mieszkania na Pradze, to automatycznie cena za metr idzie do góry. Jeśli się planuje kupno mieszkania w stolicy pamiętać należy o tym i nie kierować się modą, ale tym, co rzeczywiście będzie komuś potrzebne.