Jak można skłonić swoje dziecko do polubienia historii oraz geografii jednocześnie opowiadając jemu o wysepce Kunta Kinte?

Ktoś kiedyś powiedział, iż kiedy osobnik zaprzestaje marzyć, to ginie. Marzenia są często motorem funkcjonowania, dzięki nim czynimy czasami rzeczy nietypowe, lecz wielokrotnie później jesteśmy ze swojej osoby dumni, iż zdobyliśmy się na wykonanie tego typu lub innej aktywności.

Czasem jeszcze później, jeśli już powiedzieliśmy sobie zwyczajowe „A”, czynimy coś jeszcze odważniejszego poszerzając tym samym krańce własnych możliwości.
landszaft - mieszkanie

Autor: Lukasz Dunikowski
Źródło: http://www.flickr.com
fototapety mapa świata

Autor: Dekoria.pl
Źródło: Dekoria.pl
Wszakże uprzednio od czegoś powinniśmy zacząć. Potrzebujemy jakiegokolwiek impulsu do działania. Przykładowo jeżeli pragnęlibyśmy na wzór popularnych wędrowców postawić nogę na Czarnym Lądzie, ale brakuje nam nieco zapału, moglibyśmy sobie trochę dopomóc. Jak? Starczy wyłącznie przymocować na ścianie fototapety mapa świata. Wtedy codziennie moglibyśmy rozplanowywać swój wyjazd w jakimkolwiek detalu. Takowe fototapety mapa świata pomogłyby zaplanować trasę przejażdżki, możemy również dobrać państwa, jakie pragnęlibyśmy odwiedzić. A przecież nie bylibyśmy zmuszeni ograniczać się tylko do Afryki. Na czymś takim jak fototapety mapa świata zauważylibyśmy, że blisko tego kontynentu jest znaczna wysepka o nazwie Madagaskar, której o mało jako nasza ojczyzna kiedyś nie zakupiliśmy od narodu francuskiego.
A kiedy już tak sobie mówimy o niniejszym, że na ścianie własnego domu, na jakiej przyklejona jest fototapeta mapa świata moglibyśmy obejrzeć niezrealizowane polskie kolonie, możemy też sprawdzić gdzie mieści się wyspa Kunta Kinte.

Jeżeli zainteresował Cię ten artykuł, to tu znajduje się notka z serwisu (http://www.malesapd.pl/?url=nowosci), która również ma niezwykle ciekawe dane na przedstawiany tutaj temat.

Na takiej bezludnej dzisiaj wysepce znajdują się aktualnie pozostałości pewnego fortu.

Wszakże w jakim miejscu jest ta wysepka o tak pociesznej nazwie? To i wiele różnych miejsc możesz obejrzeć, jeżeli zainwestujes w fototapety mapa świata. To naprawdę rozbudowuje imaginację, czyż od długiego czasu nie działa powiedzenie mówiące o tym, iż wędrówki uczą?