Styl retro czy może coś innego?

Kupno mebli to obecnie czasem wyzwanie estetyczne, jak bowiem wybierać coś pięknego, co jednocześnie będzie jak najlepiej być dopasowane do stylu oraz gustu danej osoby?

living-room-21_l

Jeśli zbierzemy parę ciekawych trendów w dziedzinie dekoracji mieszkań styl retro objawi nam się jako jeden z najbardziej wpisujących się do przytoczonego opisu – odkryjesz w nim odwołanie do swoich ulubionych stylów, jak i przy okazji docenisz parę intrygujących nowinek.

O mieszkaniu w stylu retro mawia się, iż jest to wnętrze z przeszłością. Naszym głównym odniesieniem będzie przeszłość, szykowna, wytworna, z przepychem, lecz nie wyzywająca. Można co prawda odwołać się do baroku, lecz jeżeli będzie to nawiązanie zanadto przesadne dojdzie do przytłaczającej formy, która nijak się ma do stylu retro. Styl dawny odznacza się sporym atutem, jakim jest dostępność rzeczy z „epoki”, ale nie tylko. Nie musimy bowiem ściśle trzymać się konkretnego okresu, świetnie zdadzą egzamin antyki, które posiadali nasi przodkowie, znakomite rzeczy dostaniemy także na targach staroci.

Ciekawe a, także oryginalne meble Chic Antique zaintrygują zwłaszcza osoby lubiące stare style meblarskie, które mogą wręcz zakochać się w niektórych elementach takiej świetnej kolekcji. Najlepiej za każdym razem wykonać początkową wybór najważniejszych cech mebli, jakie zainteresują nabywcę, aby wiedzieć, czego dokładnie się poszukuje do swojego wnętrza. To powinno w każdym przypadku pasować do już posiadanych mebli jak również innych elementów wystroju. O takiego typu pytania. fachowo wypytać, lub to znajomych, albo także odpowiednich specjalistów. Najlepiej zazwyczaj nie zwlekać nigdy przesadnie wiele, zaczerpnąć kilku ważnych informacji w tak ważnej sprawie, jaką okazuje się wyposażenie wnętrz Chic Antique.

Jeżeli chodzi o wystrój w stylu retro należy zdecydować się na meble klasyczne wyprodukowane z trwałych jakościowo materiałów takich jak drewno czy kamień (można pomyśleć o dodatkach takich jak na stronie bellemaison.pl). Kolorystyka powinna być stonowana, jednak nie zaszkodzą srebrne czy złote dodatki. Ważne jest w tym przypadku uzyskanie jak najbardziej eleganckiego, wytwornego wyglądu pokoi. Tego rodzaju styl wybierają przede wszystkim osoby, które preferują piękne wnętrza i mają dodatkowo sentyment do historii. Ustawiają wówczas na regałach i komodach liczne pamiątki i stare zdjęcia, które mają przypominać im o przeszłości.