Szkoła wydaje się być placówką, gdzie nasze dziecko spędza mnóstwo czasu – niekiedy nawet więcej niż w domu

Szkoła musi być miejscem przyjaznym, a nie strasznym. Ma za zadanie zachęcać dzieci do tego, aby chciały w niej przebywać. Zatem design (ściany oraz podłogi) musi być tak samo fajny, jak wychowawcy.

asprodukt, sauny, spa
dywan do szkoły

Autor: Didriks
Źródło: http://www.flickr.com

W szkole maluchy powinny się uczyć – z tego założenia wychodzą wciąż pewni rodzice oraz pedagodzy. Jednak szkoła dla malucha to prawie dom. W niej spędza znaczną część swojego dnia. Zatem szkoła powinna nie tylko wpajać wiedzę, ale: http://urbanski.pl powinna stać się również przyjazna – najbardziej dla maluchów, które jeszcze dość mocno czują tęsknotę za domem. Jeżeli mały uczeń z klas 1-3 po lekcjach musi jeszcze zostać w świetlicy, to przynajmniej tam powinien czuć się jak w domu – świetlica musi być jego domem. To w niej jest możliwość nie tylko zrobić zadanie domowe pod czujnym okiem wychowawczyni, ale istnieje także czas, żeby się bawić. Przez to, że mnóstwo czasu oseski spędzają wtedy na podłodze (szczególnie chłopcy, gdy bawią się samochodzikami), to musi leżeć na niej dywan. Wypełni on jednocześnie dwie funkcje – będzie chronił przed chłodem, ale również nada pokojowi przyjaznego akcentu. Dywan – przejdź do serwisu – do szkoły może przykładowo pokazywać małe miasto z ulicami i domkami, gdzie chłopcy będę mogli jeździć samochodzikami, a dziewczynki grać w sklep.

Zapewni to szkrabom możliwość do wspólnej zabawy z kolegami, ale również ożywi ich fantazję. Nie zapominajmy jednak, że dywan powinien być wyprodukowany z najwyższej jakości materiałów.