Akcja – sprzątanie!

Utrzymanie porządku w mieszkaniu to trudność wielu gospodyń domowych. Łatwiejszą kwestią jest przypadek, kiedy mieszkamy w pojedynkę (jak ja), mamwy większy problem, kiedy z nami mieszka jeszcze gromadka dzieci i jakiś przystojny mężczyzna. Ale i taką sytuację możemy opanować. Dziś podpowiadamy trochę porad o problemie: jak dbać o porządek w domu.

mycie okien

Autor: jessica mullen
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo nie lubię bałaganu w domu. Paradoksalnie – muszę przyznać – niesamowita ze mnie bałaganiara. Najbardziej gdy jestem w tzw. trybie projektowym, a pracuje nie wychodząc z domu, niestety nie widzę jak wygląda moje mieszkanie. A później, jeśli wykonam projekt, napiszę fakturę i rozejrzę się wokół siebie… łapię się za głowę! Stół zastawiony jest brudnymi kubkami, na szafce mieszają się przeróżne papiery, a w łazience jest dużo ciuchów do prania. Zakasuję ręce i biorę się do roboty, obmyślając co by było gdybym miała rodzinę.

Jakiś czas temu poszukując motywacji i sposobów na utrzymanie ładu w mieszkaniu znalazłam ciekawy wpis na blogu z punktami, których powinniśmy się trzymać. Podaje wam link do całości: jak dbać o porządek w domu, a sama napiszę o tych punktach, które zastosowałam. Najpierw – zlikwidowałam drobiazgi i zbędnych ozdobników w mieszkaniu.

Mam trzy doniczki z kwiatami i ramki z fotkami bliskich – wystarczy. Kolejna opcja: każdego dnia staram się sprzątnąć np. jedną szafkę z ciuchami. Po trzecie – mam sporo koszy i koszyczków na przedmioty – jeden na akcesoria do włosów, inny na biżuterię, jeden na wszystkie biurowe gadżety.

Jeśli według Ciebie opublikowany artykuł jest wciągający, to zobacz także pomocne źródło, które posiada intrygujące informacje – one z pewnością Cię zaciekawią.

Jak coś mi się pałęta pod ręką, po prostu daję do jednego z nich. Ostatnia dla mnie złota koncepcja – wybrałam sobie dni na różne prace, np. sobota – odkurzanie i mycie podłogi, poniedziałek – kurze. Możecie nie wierzyć, ale to działa!