Akcja – sprzątanie!

Nowoczesny odkurzacz
Utrzymanie porządku w mieszkaniu to trudność wielu gospodyń domowych. Łatwiejszą kwestią jest przypadek, kiedy mieszkamy w pojedynkę (jak ja), mamwy większy problem, kiedy z nami mieszka jeszcze gromadka dzieci i jakiś przystojny mężczyzna. Ale i taką sytuację możemy opanować. Dziś podpowiadamy trochę porad o problemie: jak dbać o porządek w domu.

mycie okien
Autor: jessica mullen
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo nie lubię bałaganu w domu. Paradoksalnie – muszę przyznać – niesamowita ze mnie bałaganiara. Najbardziej gdy jestem w tzw. trybie projektowym, a pracuje nie wychodząc z domu, niestety nie widzę jak wygląda moje mieszkanie.

Użyteczny tekst? Jeśli tak uważasz, sprawdź inne tego rodzaju porady na rozważany temat – bez marudzenia kliknij tutaj, więcej zobaczysz w linku (https://www.swiatnieruchomosci.pl/dzialki/sprzedaz/).

A później, jeśli wykonam projekt, napiszę fakturę i rozejrzę się wokół siebie… łapię się za głowę! Stół zastawiony jest brudnymi kubkami, na szafce mieszają się przeróżne papiery, a w łazience jest dużo ciuchów do prania. Zakasuję ręce i biorę się do roboty, obmyślając co by było gdybym miała rodzinę.

Jakiś czas temu poszukując motywacji i sposobów na utrzymanie ładu w mieszkaniu znalazłam ciekawy wpis na blogu z punktami, których powinniśmy się trzymać. Podaje wam link do całości: jak dbać o porządek w domu, a sama napiszę o tych punktach, które zastosowałam. Najpierw – zlikwidowałam drobiazgi i zbędnych ozdobników w mieszkaniu.

Mam trzy doniczki z kwiatami i ramki z fotkami bliskich – wystarczy. Kolejna opcja: każdego dnia staram się sprzątnąć np. jedną szafkę z ciuchami. Po trzecie – mam sporo koszy i koszyczków na przedmioty – jeden na akcesoria do włosów, inny na biżuterię, jeden na wszystkie biurowe gadżety. Jak coś mi się pałęta pod ręką, po prostu daję do jednego z nich. Ostatnia dla mnie złota koncepcja – wybrałam sobie dni na różne prace, np. sobota – odkurzanie i mycie podłogi, poniedziałek – kurze.

Zaintrygował Cię poniższy komentarz z serwisu? Jeżeli się z nim nie zgadzasz, to zapraszamy do sprzeciwu. Każda wymiana myśli będzie mile widziana.

Możecie nie wierzyć, ale to działa!