Energooszczędny dom – dowiadujemy się czy warto inwestować w tego rodzaju budynek? Czy warto w niego zainwestować?

W dzisiejszych czasach kiedy bierzemy się za budowę domu musimy przemyśleć bardzo wiele kwestii. Należy mieć świadomość, iż tego rodzaju inwestycja wiąże się nie tylko z kosztami jakie musimy włożyć, aby ją zrealizować, lecz także z takimi, które będziemy ponosić na co dzień w celu utrzymania wymarzonego domu.

Jeśli tak spojrzymy na tę kwestię, wówczas być może rozważymy budowę domu energooszczędnego. Jeśli postawimy na odpowiednie materiały, być może uda nam się zredukować potencjalne koszty eksploatacji naszego domu nawet kilkukrotnie. Tym, co odgrywa kluczową rolę są na pewno ściany. Najbardziej wydajne, jeśli chodzi o oszczędność ciepła są tu ściany dwu- i trójwarstwowe, jednakże ich koszt jest stosunkowo wysoki. Ponadto, z uwagi na stosunkowo duże skomplikowanie konstrukcji o wiele łatwiej o błędy, przez które mogą one nie spełniać należycie swoich funkcji.
dom jednorodzinny

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com
Z powodzeniem możemy także zastosować energooszczędne ściany jednowarstwowe, jeśli tylko zostaną one zrobione z odpowiednich materiałów. W tym przypadku kluczowe jest zastosowanie materiałów charakteryzujących się bardzo dobrą izolacyjnością cieplną. Powszechnie stosuje się beton komórkowy lub bloczki keramzytobetonowe z wkładką termoizolacyjną. Używając tego typu materiałów możemy wybudować ścianę o współczynniku przenikania ciepła mniejszym niż 0,2, co jest typowe dla budynków energooszczędnych. Pierwszoplanową rolę odgrywa tu jednak nie tylko użyty materiał, ale i specjalistaktóry zajmie się realizacją projektu.
Zaoszczędzić na energii możemy również instalując na swoim budynku zielony dach.

Jeżeli chcesz uzyskać jeszcze inne informacje na omawiany temat, odkryj ponadto (http://www.francke-art.pl/style/meble-nowoczesne/do-sypialni/) pozostałe nasze serwisy na pokrewny temat – one też są ciekawe.

Tego typu założenie nie tylko poprawi estetykę naszego domu, lecz również ochroni go przed nadmierną utratą ciepła zimą oraz przegrzewaniem latem. Naturalnie jeśli zdecydujemy się na takie rdach – przejdź do serwisu -ązanie, będziemy zmuszeni do zatrudnienia fachowca, który odpowiednio zaprojektuje nasz ogród na dachu, jak również dobrą firmę, która ten projekt zrealizuje.

Musimy się naturalnie liczyć z faktem, że jeśli chodzi o dachówki cennik jest zdecydowanie przyjemniejszy dla naszych kieszeni, jednakże jeśli stać nas na zielony dach, to efekt jaki dzięki niemu osiągniemy zdecydowanie jest wart swojej ceny (Wienerberger).

Niezależnie od tego, czy chodzi nam o ochronę środowiska, czy zwyczajnie o oszczędność, kiedy stawiamy sobie dom warto jest zawczasu przeanalizować potencjalne koszty jego późniejszej eksploatacji. Może się bowiem okazać, iż warto zainwestować trochę więcej na etapie budowy, na przykład w zielony dach lub energooszczędne ściany, aby później ograniczyć ilość pieniędzy jakie przyjdzie nam wydawać każdego miesiąca np. na ogrzewanie.