Segreguj odpady razem ze swym potomkiem! To kapitalna zabawa!

Nauka. Wyraz ten nie brzmi szczególnie kusząco dla uszu malucha, jakie poznało już co to obowiązki: lektury, notatki.
Termin ów nie kusi również nas samych, jeśli szkolne lata nam dopiekły.

kuchnia
Zatem sugerujemy: nie uczucie sortować dzieci śmieci! Nie udzielać lekcji? Jak więc uwrażliwić latorośl na potrzeby środowiska oraz nauczyć je właściwie postępować z produkowanymi każdego dnia odpadami? Bawmy – i bawiąc – uczmy! Dzieciństwo jest niesłychanie ważnym okresem w życiu człowieka. To wtedy kształtują się fundamenty przyszłego systemu wartości, autorefleksja jak też upodobania. Ażeby owe górnolotne słowa ubrały się w kształt czyniący latorośl w przyszłości wartościowym człekiem, ważna jest właśnie ona: zabawa! Zabawiajcie się w segregację! Jak? Choćby wykorzystując poszczególne części do zabawy! Składajcie recyklingowe zabawki, bawcie się w dawanie przedmiotom drugiego życia. Nabądź kolorowe pojemniki do segregacji.
Są tworzywa, które mogą być przetwarzane w nieskończoność, jak na przykład odpadki szklane. Przedłużanie życia rzeczom to nie tylko ich odzysk, lecz także odkrycie nowego zastosowania dla zużytych zapakowań.

Poznaj również inną bazę treści podnoszących niniejszy temat – bez strachu – wejście za darmo (http://schmith24.pl/budowlane/wiadra-budowlane/), zatem kliknij ten link!

Plastykowa butelka, która zamienia się we wzorzysty flakonik dla kwiatów, kartonik po mleku pełniący rolę skarbonki na oszczędności czy też niebanalna rzeźba wykonana z masy papierowej pobudzają fantazję malucha, pobudzają kreatywność, doskonalą manualne zdolności, a przy wspólnym tworzeniu zabawek zacieśnia się więź między rodzicem, a potomkiem.

Eskapada do lasu na polowanie na śmieci? Czemu nie? Śmieci będą łupami, które będziecie sprawiedliwie pomiędzy siebie dzielić: tworzywo sztuczne do tego, kto jest łowcą plastiku, szkło dla tego, kto ściga ten typ „zwierzyny”. zabawa będzie rewelacyjna, a pożytek zmasowany!