Orientalne wnętrze w nowym wydaniu

Sypialnia orientalna
Moda na styl orientalny pojawiła się w w naszym kraju w latach 80-tych XX wieku. Starano się wtedy wiernie odtwarzać między innymi wnętrza indonezyjskie i wyglądało na pewno ciekawie. Dzisiaj bogactwo orientalnego wzornictwo zestawia się z nowoczesną prostotą, co jest o wiele bardziej naturalnie. Wyposażając wnętrze w indonezyjskie meble może powstać klimat pełen zmysłowości i ciepła.

aranżacja w orientalnym stylu
Autor: Dekoral
Źródło: Dekoral
Mnóstwo osób docenia urodę kunsztownie wykonanych mebli indonezyjskich z drzew egzotycznych, jak mahoń, teak,sono i innych. Jest to dzieło rzemieślników z Bali, Jawy i pozostałych Indonezyjskich wysp. Ten obszar meblarstwa z pewnością możemy określić artystycznym. Tradycyjne, lokalne wzory, najlepiej połączyć z tendencjami nowoczesnego designu. Co prawda akcesoriów ozdobnych i tkanin w orientalnym stylu nie brakuje, ale projektanci proponują, aby indonezyjskiego ducha wprowadzać z rozwagą. Niech meble – (kliknij: http://mti-furninova.pl/salony/) indonezyjskie i na przykład wazon w tym stylu będą elementami ożywiającym całość. A pozostałe wyposażenie o minimalistycznym profilu będzie fantastycznym kontrastem, pozwalającym zachować naturalność – .

stylowe meble do salonu
Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie wybierając meble w stylu Indonezyjskim do własnego mieszkania najlepiej sięgnąć po nieskomplikowane formy w stylu ekologicznym, które dobrze sprawdzają się w klasycznych aranżacjach, jak też znajdują miejsce we wnętrzach loftowych. Takie właśnie meble (szerzej pod adresem http://centrum.meble.pl/meble-na-wymiar/szafki-kuchenne/szafka-dolna-z-3-szufladami.html) nie tylko znakomicie się prezentują, ale również korzystnie oddziałują na nastrój domowników, bo indonezyjskie wzornictwo przekłada się na przytulną atmosferę w domu. Meble indonezyjskie wyróżnia wysoka jakość, odporność oraz wieloletnia posługa. Niektóre z nich powstają z surowców recyklingowanych, co na pewno nie jest bez znaczenia dla osób dbających o środowisko. Do wyboru mamy między innymi przyciągające swą oryginalnością komody oraz niskie stoliki z blatem z ręcznie kutego metalu. Nowoczesne, neutralne tło pozwoli je perfekcyjnie wyeksponować. Taka kompozycja to fantastyczne rozwiązanie dla osób, które lubią podróżować, zwiedzać egzotyczne miejsca i zbierać wspomnienia, a równocześnie chciałyby, aby ich mieszkania było nowoczesne i pozwalało na cudowny odpoczynek.