Jakimi rzeczami kierować się przy wyborze mebli do łazienki? Które rady warto wcielić w życie?

Z remontem łazienki głównie kojarzy się wybieranie różnych urządzeń sanitarnych albo płytek. Jednak całkiem istotny jest też wybór mebli. O jakich rzeczach należy wiedzieć?

meble do łazienki

Autor: Richard Pearson
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, jeśli myślimy o łazience to na pewno nie można zapominać o specyficznych warunkach, jakie w tym miejscu panują. A mianowicie sporej wilgoci. Z tego względu meble do łazienki powinny być we właściwy sposób zabezpieczone. Muszą być odporne na zachlapania, aby dłuższy czas nam posłużyły. W marketach ze sprzętem do mieszkania na pewno natrafimy na dział z meblami typowo do łazienek. Możemy je kupić na przykład z pasującą już umywalką. W taki sposób możemy zaoszczędzić dużo czasu jak i gotówki. Tego typu zestawy bowiem są często tańsze, niż jakbyśmy chcieli zakupić te rzeczy osobno.
meble do łazienki

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli jednak chcemy zrobić coś według własnej koncepcji oraz zmieniamy stare meble na meble do łazienki, to musimy pamiętać o ich odpowiednim zabezpieczeniu. Musimy nanieść odpowiedni lakier, jakie uchroni drewniane meble małe narożniki rozkładane przed wilgocią. Blaty nie będą pęcznieć oraz się rozwarstwiać. Dla zaciekawionych:

Meble do łazienki muszą być funkcjonalne. Powinny być w stanie pomieścić całkiem dużo rzeczy, które nie chcemy, żeby stały na widoku. Mało fajnie prezentuje się spora ilość różnego rodzaju pudełeczek i buteleczek z kosmetykami porozstawiana po całym pomieszczeniu. Potęguje to tylko nieporządek. Natomiast, z drugiej strony gabaryty mebli nie mogą przytłaczać tego miejsca. Nie mogą być one za duże, ani zbyt małe. Dobre proporcje do podstawa, aby pomieszczenie dobrze się prezentowało. Więcej w takim kontekście wcale nie oznacza lepiej. Warto o tym pamiętać. Czytaj więcej: www.