Nawilżacze to doskonały pomysł w czasie grzewczym, gdy powietrze w mieszkaniach zostaje wysuszone przez kaloryfery, schnie też śluzówka.
Stąd prosta droga do infekcji układu oddechowego. Ambaras ten pomoże rozwiązać dobry nawilżacz .
Źródło: http://www.flickr.com
Źródło: Bolon by Missoni
Jak zakupić nawilżacz powietrza jak też jak poprawnie z niego skorzystać? Nawilżacz powietrza jest zimą niezastąpiony, pod warunkiem, iż masz pojęcia w jaki sposób z niego należycie skorzystać. Z jakiego powodu? Śluzówka gardła oraz nosa ochrania nasze drogi oddechowe przed drobnoustrojami, wirusami, kurzem a także pleśniami.
Jeżeli masz chęć poznać większą ilość informacji na prezentowany temat – odsyłam tam (https://parcienaszklo.com.pl/jak-pracujemy/), ponieważ znajdziesz tam szczegółowe dane, które bardzo Cię zafascynują.
Na jej nawierzchni znajdują się bowiem miliony rzęsek, które wymiatają nieproszonych gości, a więc drobiny skażonego powietrza. Gdy błona śluzowa jest zwilgotniała, system funkcjonuje sprawnie. Kiedy wysycha, ruchy rzęsek ustają natomiast do płuc trafia więcej nieczystości.
W sklepach AGD możemy kupić tzw. tradycyjny nawilżacz powietrza, jaki pod ciśnieniem wydziela ciepłą parę – woda zostaje rozpylana w formie lekkiej mgiełki. Wydajność przyrządu zależna jest od jego mocy (20-400 W) oraz od pojemności pojemnika. Nawilżacz może być wyposażony w różne rodzaje filtrów, dla przykładu odwapniający wodę bądź cyrkulacyjny, odpowiedzialny za skuteczne rozprowadzanie cząstek wody w atmosferze. Niektóre nawilżacze mają sterownik stopnia pracy oraz higrometr – specjalne urządzenie szacujące wilgoć powietrza we wnętrzu oraz samodostosowujące do niej swoją pracę. Nawilżacz powinno się ustawić w środkowym punkcie pokoju, na prostej powierzchni – nie na dywanie czy też wykładzinie. Twe zdrowie zależy również od ładunków elektrycznych znajdujących się w powietrzu.
Rozmaite przyrządy elektryczne (w szczególności telewizory a także komputery) sprzyjają powstawaniu jonów dodatnich, które pogarszają naszą kondycję. Korzystne są z kolei jony ujemne – w naturze wytwarzane przez słońce, fale morskie i wyładowania elektryczne podczas burzy.