W jaki sposób urządzić pokój młodzieżowy?

Aranżując pokój młodzieżowy powinniśmy wziąć pod uwagę parę ważnych reguł, tak, by nasze dorastające dziecko czuło się w swojej przestrzeni jak ryba w wodzie.
Świat młodego człowieka jest strefą ściśle intymną, rządzącą się własnymi prawami.

mieszkanie - pejzaż

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to obszar, do którego dorośli mają ograniczony wstęp. Przy doborze mebli, newralgiczną rolę stanowi ergonomiczność, stąd też, jako rodzice przyjrzyjmy się parametrom mebli, sprawdźmy jak są wykonane, czy są funkcjonalne. Poradźmy dziecku jakiego rodzaju bryły będą najbardziej przydatne a także które we wnętrzu, które mamy do dyspozycji dobrze się sprawdzą. Miejmy na uwadze, ażeby biurko drewniane ustawić przy oknie oraz zaopatrzyć je w dobrą lampkę . Łóżko musi być komfortowe, a więc oprócz właściwych rozmiarów, musimy do niego dopasować materac (zobacz materac kokosowy 160×200) dopasowany do potrzeb pociechy. W pokoju winna znaleźć się też szafa, w której można przechowywać nie jedynie ubrania, ale również sprzęt sportowy oraz inne obiekty istotne w codziennej aktywności młodego człowieka.
W przypadku młodego człowieka, najistotniejsze jest jednak to, aby pokój oddawał charakter młodego człowieka, jego zamiłowania i pasje. Wystrój winien nawiązywać do jego indywidualności i stanowić idealnie połączenie stylu i charyzmy. Pozwólmy więc decydować młodzieńcowi nie tylko o doborze dodatków, ale wyraźmy też zgodę na to, aby to on decydował, jaki styl zapanuje w jego pokoju.

Radźmy, ale nie decydujmy, nawet jeśli wybory dziecka kolidowały będą z naszym smakiem. Pamiętajmy, iż to właśnie dziecko będzie spędzać w tym pokoju większość swojego czasu i to ono ma się czuć w nim dobrze.