Jak urządzić przedpokój?

grafiki
Przedpokój jest to część reprezentacyjna jak też zwiastun stylu naszego mieszkania, warto zatem przeznaczyć jego aranżowaniu równie wiele uwagi, co salonowi czy też kuchni.
Dobrze także pamiętać o zachowaniu spójności wystroju owego pomieszczenia z drugimi wnętrzami, chociaż możemy sobie w nim przyzwolić na nieco odważniejsze desenie i barwy aniżeli w pokoju dziennym.

grafiki
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Szczególnie istotnymi sprawami w przedpokoju będą funkcjonalność oraz swoboda komunikacji, dlatego należy w taki sposób dobrać i ustawić szafki na buty, żeby jej nie utrudniały. Minimalna wielkość przejścia w przedpokoju powinna wynosić 90 cm. Aranżowanie przedpokoju dobrze rozpocząć od opracowania rozlokowania oświetlenia, dlatego że w owym pomieszczeniu na ogół brak dziennego światła. Jeśli tylko mamy taką możliwość, podejmijmy decyzję już w fazie projektowania instalacji. Tak samo istotny jest wybór wykończenia podłogi oraz ścian, jakie powinny łączyć estetykę z funkcjonalnością. Jeśli pragniemy posiadać w przedpokoju pojemną szafę, zaprojektujmy na początku zbudowanie ewentualnej ściany tworzącej nieckę, o ile architektura wnętrza jej nie przewidziała.
Co do posadzki warto ją jak najbardziej odsłonić, szczególnie w malutkim przedpokoju. Im większa jej część będzie widzialna, tym większe wyda się wnętrze. W tym celu wybierzmy sprzęty na zgrabnych płozach czy też wiszące. Aby było ciekawiej, lepiej zrezygnować z kompletu takich samych sprzętów.

Połączenie elementów w różnych stylach i z rozmaitych materiałów, na przykład nowoczesnego wieszaka ze stali jak też rustykalnej skrzyni, przyniesie dużo ciekawszy rezultat. Wyselekcjonujmy lampy, jakie będą nie tylko źródłem dobrego światła, ale również dodadzą pomieszczeniu indywidualnego stylu, czy też zwierciadło w ozdobnej ramie.