Czajniki emaliowane

Czajnik to powszechnie używane narzędzie w kuchni. Bez niego trudniejsze by było zagotowanie wody na herbatę. Pierwszy czajnik był o bardzo banalnych kształtach. Posiadał rondel z pokrywką oraz wykrzywioną rurkę dzięki której, można było przelać gorącą wodę dokładnie do innego naczynia, bez utraty wody.

Czajniki tradycyjne

Czajnik

Później wymyślono czajniki, które wydawały z siebie charakterystyczny gwizd, który informował i zwiastuje do teraz ukończenie procesu gotowania wody. Woda w tym momencie osiąga swoją maksymalną temperaturę 100oC. Charakterystyczny gwizd wynika z wysokiego ciśnienia pary wodnej w środku czajnika. Gdyby nie ten sprytny wynalazek, jakim jest gwizdek, woda mogłaby wyparować, a czajnik zniszczyć. Od powstania pierwszego czajnika stworzono już ich wiele o rożnych rodzajach i kształtach. Czajniki podzielić można również ze względu na mechanizm działania. Dzięki temu przy zakupie czajnika mamy wiele możliwości.

Czajniki stalowe
Wyboru możemy dokonać wśród czajników ze stali, które wyróżniają się różnorodnymi rozmiarami. [sklep internetowy z wyposażeniem kuchni proponuje swoim klientom ponad 50 różnych czajników ze nierdzewnej o różnych kształtach, rączkach oraz gwizdkach. Stalowe czajniki odznaczają się tradycyjną formą. Umożliwiają na gotowanie wody na kuchenkach gazowych jak i indukcyjnych. Stalowe czajniki od występują już od pojemności 1,5 litra do 3 litrów.

Czajniki emaliowane
Bardzo popularne są czajniki emaliowane, które ze względu na swój trwały materiał oraz, bardzo często, ciekawe struktury pożądane są przez nasze mamy, a w szczególności przez nasze babcie. Stylizowane malowidła z motywem owoców czy kwiatów ocieplą każdy wystrój ( projektowanie wnętrz online ) kuchni.

Interesujący artykuł? Jeżeli tak uważasz, kliknij bez wahania ten odnośnik, ponieważ w witrynie (http://royal-nieruchomosci.com/domy-na-sprzedaz-koszalin/), którą tutaj odnajdziesz, również jest coś ciekawego.

W propozycji sklepu można znaleźć pojemności od 1,3 do 3,2 litra emaliowanych czajników.

Czajniki ceramiczne
Sklep internetowy z wyposażeniem agd oferuje również szeroki wybór elektrycznych czajników ceramicznych. Czajniki ceramiczne charakteryzują się subtelną formą. Każde urządzenie posiada wbudowaną część grzewczą oraz podstawkę w kształcie koła dzięki której, wygodnie i bez żadnego problemu można odstawić czajnik na swoje miejsce. Czajniki tego typu ocieplają wnętrze kuchni i nadadzą jej łagodności. Te konkretne czajniki można dostać w pojemnościach od 0,6 do 1,2 litra.

Wybór czajnika zależy od upodobań kupującego oraz aranżacji wnętrza kuchni. Różnorodna oferta naszego sklepu umożliwi Państwu wybrać wszystko to, co najlepsze – serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas na .

Źródło: