Czajniki emaliowane

Czajnik to powszechnie używane narzędzie w kuchni. Bez niego trudniejsze by było zagotowanie wody na herbatę. Pierwszy czajnik był o bardzo banalnych kształtach. Posiadał rondel z pokrywką oraz wykrzywioną rurkę dzięki której, można było przelać gorącą wodę dokładnie do innego naczynia, bez utraty wody.

Czajniki tradycyjne

Czajnik

Później wymyślono czajniki, które wydawały z siebie charakterystyczny gwizd, który informował i zwiastuje do teraz ukończenie procesu gotowania wody. Woda w tym momencie osiąga swoją maksymalną temperaturę 100oC. Charakterystyczny gwizd wynika z wysokiego ciśnienia pary wodnej w środku czajnika. Gdyby nie ten sprytny wynalazek, jakim jest gwizdek, woda mogłaby wyparować, a czajnik zniszczyć. Od powstania pierwszego czajnika stworzono już ich wiele o rożnych rodzajach i kształtach. Czajniki podzielić można również ze względu na mechanizm działania. Dzięki temu przy zakupie czajnika mamy wiele możliwości.

Czajniki staloweWyboru możemy dokonać wśród czajników ze stali, które wyróżniają się różnorodnymi rozmiarami. [sklep internetowy z wyposażeniem kuchni proponuje swoim klientom ponad 50 różnych czajników ze nierdzewnej o różnych kształtach, rączkach oraz gwizdkach. Stalowe czajniki odznaczają się tradycyjną formą. Umożliwiają na gotowanie wody na kuchenkach gazowych jak i indukcyjnych. Stalowe czajniki od występują już od pojemności 1,5 litra do 3 litrów.

Czajniki emaliowaneBardzo popularne są czajniki emaliowane, które ze względu na swój trwały materiał oraz, bardzo często, ciekawe struktury pożądane są przez nasze mamy, a w szczególności przez nasze babcie. Stylizowane malowidła z motywem owoców czy kwiatów ocieplą każdy wystrój kuchni. W propozycji sklepu można znaleźć pojemności od 1,3 do 3,2 litra emaliowanych czajników.

Czajniki ceramiczneSklep internetowy z wyposażeniem agd oferuje również szeroki wybór elektrycznych czajników ceramicznych. Czajniki ceramiczne charakteryzują się subtelną formą. Każde urządzenie posiada wbudowaną część grzewczą oraz podstawkę w kształcie koła dzięki której, wygodnie i bez żadnego problemu można odstawić czajnik na swoje miejsce. Czajniki tego typu ocieplają wnętrze kuchni i nadadzą jej łagodności. Te konkretne czajniki można dostać w pojemnościach od 0,6 do 1,2 litra.

Wybór czajnika zależy od upodobań kupującego oraz aranżacji wnętrza kuchni. Różnorodna oferta naszego sklepu umożliwi Państwu wybrać wszystko to, co najlepsze – serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas na .

Źródło: