Odkryte okna na ogród a może styl pałacowy i ściany ozdobione kolażem fotografii ukochanych twórców?

Wystrój okna jest wspaniałym uzupełnieniem konfiguracji, najczęściej rozstrzygającym o jej końcowym wyrazie. W zależności od stylistyki pomieszczeń, możemy postawić na delikatne akcenty upiększające okna, lub też na wyróżniające się szczegóły wystroju, które nadadzą fason całości.

Aranżacja salonu w charakterze pałacowym, to stylowe krzesła, tapicerowane tkaniną żakardową fotele, to po prostu fragmenty wyposażenia właściwe dla pokoi glamour. Ten styl potrzebuje nieco powierzchni. Glamour ma lśnić – odbijać się w lustrach, meblach, marmurowych blatach lub też podłogach na wysoki połysk. Wystrój glamour ma łączyć się z wytwornością i luksusem. W takich pomieszczeniach ważna jest dekoracja okna.

salon

Autor: Christopher Sessums
Źródło: http://www.flickr.com

Świetnie będą także wyglądały zasłony z lambrekinem w stylu pałacowym. Dopasowując tkaniny do pomieszczeń pałacowych należy pamiętać, że zasłony, firany, narzuty, dywan, czy tapicerka mebli, muszą do siebie pasować, posiadać podobny kolor, czy wzorzec. Dekoracja okna we wnętrzu tam gdzie łączy się styl klasyczny i współczesny to interesujący test. Klasyka nigdy nie zanika. Jest nieśmiertelna, subtelna, ciepła i bezpieczna. Wciąż po nią sięgamy. Oprawa okna – afg.poznan.pl/oferta/okna-oddymiajace/8 – tradycyjnego w połączeniu z nowoczesnymi z firankami pełnymi kwiatów, nabierze współczesnego wigoru w towarzystwie matematycznych wzorów na zasłonach. Jeśli wolimy skromniejsze wnętrza możemy zdecydować się na model francuski.

Tahiti Condensing Linetech

Autor: Fondital S.p.A.
Źródło: Fondital S.p.A.
Taki model stawia na odsłonięte na okolice okna, pozbawione firanek. A drewniane, malowane karnisze przytrzymują z ekologicznych tkanin zasłony. Jeżeli pokazują się firanki – to zwykle, jako filigranowe koronki, raczej dekoracyjne niż przesłaniające widok na ogród. Ozdoba ściany to zwykle galeria (zobacz oświetlenie kuchni) fotografii. Jest to jeden z najpopularniejszych rodzajów aranżacji pomieszczeń, nadający się do każdego stylu. Tworząc domową kolekcję, możemy w prosty i interesujący sposób, pokazać oprawione w ramki rodzinne fotografie albo uzupełnić naszą aranżację wnętrza kolażem zdjęć autorstwa naszych ulubionych artystów. Ozdoba ściany przy użyciu fotografii w regularnych rzędach i kolumnach przestaje być obowiązkowa. Obecnie tworzy niepowtarzalne galerie fotografii na sznurkach i w miejscach pokrytych farbą magnetyczną, a nawet na meblach.

Więcej na ten temat –