Szkło elementem wystroju firmy? Czytaj!

Aranżowanie pomieszczeń to działalność mogło by się wydawać niezbyt istotna, by nie powiedzieć banalna. Ktoś mógłby zapytać: jak ładne pomieszczenie ma pomóc w prowadzeniu przedsiębiorstwa? Odpowiedź nie będzie bezsporna. Rzeczywiście, same schludne ściany i kwiaty w pomieszczeniu na wydajność pracowników mają niewielki wpływ.

szkło - lacobel

Autor: Lacobel.eu
Źródło: http://lacobel.eu/

Większy mają na samopoczucie pracowników, i w tenże sposób aranżacja pomieszczeń wpływa na wydajność.

Czy tymczasem istnieje bezpośredni wpływ przemyślanego układu wnętrza na wydajność? Niechybnie tak, nie ma przeszkód aby połączyć funkcjonalność z wyglądem. Nie koniecznie musi to być bardzo droga inwestycja. Przykładem może tu być chociażby podział dużego pomieszczenia biurowego na mniejsze strefy. Doskonale do tego celu nadadzą się ścianki szklane (zobacz ścianki szklane wrocław). Prezentują się bardzo nowocześnie, jednocześnie umożliwiają pracobiorcom komfort tworząc minimalną powierzchnię osobistą. Odpowiednio grube ścianki – zobacz by porównać – szklane mogą rewelacyjnie izolować akustycznie, co zapewne pozwoli na skupienie się na pracy. Zarazem szkło jest tworzywem ogromnie estetycznym – bez problemu możemy na nim umieścić gustowne logo firmy.

Tego typu rozwiązania idealnie sprawdzają się w punkcie obsługi klientów. Zapewniają dyskrecję w trakcie omawiania spraw, równocześnie pracownik ma możliwość obserwowania całego wnętrza natomiast klient ma odczucie iż firma jest otwarta a także oczekuje na niego.

ścianki szklane

Autor: Uqbar is back
Źródło: http://www.flickr.com/photos/uqbar/4372308/sizes/o/

Można zapytać czy podobne rozwiązanie jak ścianki szklane to bezpieczne rozwiązanie. I w tym przypadku odpowiedź będzie twierdząca. Współczesne sposoby wytwórczości tafli szklanych pozwalają na użycie tego materiału praktycznie wszędzie. Zaletą stosowania szkła jako elementu konstrukcyjnego może być fakt, że stosunkowo łatwo łączy się ono z innymi materiałami. Pozwala nam to na puszczenie cugli wyobraźni w sposób w zasadzie bezgraniczny.

Ścianki szklane mogą być zdobione elementami metalowymi, kamienieniami szlachetnymi, a nawet tworzywami sztucznymi. Dla przykładu bardzo pięknie wygląda taka przegroda w połączeniu z kutym logotypem firmy. Możemy też znaleźć takie elementy stworzone z tak zwanego półprzeźroczystego szkła. Sporym walorem wspomnianego rozwiązania jest fakt, iż ścianki takie są prostsze w utrzymaniu schludności niż ścianki z innych surowców.