Jak optycznie zwiększyć mały salon? Jak go urządzić, aby prezentował się naprawdę dobrze?

Także mały salon może mieć wspaniały urok, wiele jednak jest zależne od tego, w jaki sposób go zaplanujemy. Salon powinien być reprezentacyjnym, miłym, jasnym miejscem.

Ale jak tego dokonać, żeby tak było?
dekoracje do salonu

Autor: Texas State Library and Archives Commission
Źródło: http://www.flickr.com

W takim miejscu nie powinno zabraknąć telewizora, i to nie jest ważne, jak dużo metrów kwadratowych mamy do dyspozycji, telewizor musi się w nim znaleźć, tym bardziej, że aktualnie już nie służy jedynie do oglądania programów, ponieważ to centrum domowej rozrywki, który jest podłączony do sieci. Gdy będziemy posiadać telewizor, to jak najbardziej powinniśmy go na czymś postawić.

dywan

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Najlepsza jest tu gustowna szafka RTV. Jest bardzo praktyczna, a dodatkowo naprawdę dobrze wygląda w mieszkaniu. To właśnie w tym miejscu trzymamy różnorodne sprzęty, jakie powinny znaleźć się w salonie. Tego rodzaju sprzęty to bez wątpienia odtwarzacz DVD albo Blu-Ray, konsola do gier czy amplituner przyłączony do telewizora. To jak najbardziej tylko parę urządzeń bez których trudno sobie wyobrazić nowocześnie urządzony salon.

W tego rodzaju miejscu najbardziej istotny jest Kolor ścian oraz dekoracje do salonu. Jednak w tym miejscu zasada jest prosta, ponieważ jak wiemy ciemne kolory zmniejszają, a jasne powiększają. Jak będziemy tak działać, to wszystkie nasze ściany i dodatki muszą być jasne. To nada naszemu salonowi więcej przestrzeni. Dzieje się tak, ponieważ jasne kolory odbijają światło, więc tworzony jest efekt optycznego powiększenia. Odmiennie jest z ciemnymi kolorami, które światło pochłaniają. Jak dodatkowo pragnęlibyśmy powiększyć nasz rodzinny pokój, to zostańmy przy jasnych tonacjach.