Piękna oranżeria, która pomniejszy straty cieplne w domu a także będzie wspaniałym miejscem do odpoczynku pośród zieleni

Przeszklona przestrzeń, pełna zieleni tudzież pięknych roślin może stać się idealny miejscem do wypoczynku tudzież może dodatkowo wspomóc ocieplania naszego budynku zimą. Oranżeria z roku na rok staje się coraz popularniejszym elementem nowoczesnych domów- warto wiedzieć jakie zalety oraz wady ma tego rodzaju rozwiązanie.

Jedną z najistotniejszych

ogródek zimowy

Źródło: pixabay.com

zalet oranżerii jest to, że korzystnie wpływa na koszt ogrzewania naszego budynku podczas zimy. Dodatkowa przestrzeń, która chroniona jest od zewnątrz szkłem stanowi buforową przestrzeń, która pomniejsza straty ciepła. Mnóstwo osób decyduje się na tego rodzaju rozwiązanie przede wszystkim ze względu na oszczędność energii cieplnej. Dodatkowo może być niezwykle pięknym miejscem, w którym umieścimy krzewy i kwiaty i nawet zimna pora roku nie pomniejszy ich uroku. Niezależnie od tego jaka jest pogoda możemy cieszyć się wspaniałą roślinnością w pobliżu naszego budynku.

Intryguje Cię ta tematyka? Kliknij ten link oraz zobacz, jak podchodzi do tego tematu inny autor w treści swojego postu.

Ogrody zimowe są więc niezwykle atrakcyjnym elementem każdego domu. Oprócz mnóstwa zalet mają także kilka wad, jednakże w wielu przypadkach można sobie z nimi szybko poradzić.

Sprawdź też: Robert Matuszewski

Ogrzewanie ogrodu zimowego odrobinę mija się z celem, ponieważ wtedy powiększymy koszty ogrzewania, zamiast docieplać budynek bez powiększania kosztów ogrzewania. Oranżerie nie powinny być dogrzewane, jednakże w trakcie zimy panuje w nich stosunkowo niska temperatura. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, iż przegrody ze szkła powodują znaczne straty ciepła.

Powinniśmy jednak pamiętać, iż niezależnie od tego czy jest zima czy też lato świeci słońce, które może ogrzać nasze ogrody zimowe. Najkorzystniej będzie stworzyć ogród zimowy od południa, w miejscu niezacienionym przez rośliny, gdzie słońce będzie mogło doskonale ogrzać powierzchnię oranżerii przez szklana przegrodę.

Zaciekawiły Cię dodatkowe info podane w naszym wpisie? Szalenie przyjemnie zatem będzie nam podzielić się z Tobą kolejnymi wątkami. Czekamy na recenzję!

W czasie lata natomiast powinniśmy zadbać o rolety czy też żaluzje, które zmniejszą działanie promieni słonecznych. Gdy planujemy stworzyć przy swoim domu oranżerię, musimy zlokalizować ją w odpowiednim miejscu tudzież zadbać o to, aby także w zimie można było w niej spędzać miło czas. Oprócz tego, że pomniejszymy straty ciepła będziemy mogli cieszyć się dodatkową, zieloną przestrzenią w czasie chłodniejszych pór roku.

Doczytaj –