Sektor nieruchomości w granicach naszego kraju

Aktualnie w Polsce sprzedaje się coraz więcej mieszkań. Czasem, w którym odnotowuje się najwyższą sprzedaż mieszkań jest lato. Większość z tych inwestycji dokonuje się na obszarze dużych aglomeracji miejskich lub też na ich obrzeżach.

Migracja ta połączona jest z przemieszczaniem się ludzi, którzy poszukują pracy bądź też miejsca zamieszkania na czas studiów.

W Polsce istnieje kilka miast, będących typowymi ośrodkami dla studentów – np. Warszawa czy Kraków, gdzie ceny mieszkań (kliknij po szczegóły) wzrastają w zależności od sezonu oraz ilości osób rozpoczynających lub kontynuujących studia.

nieruchomości

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

W październiku widoczny jest wzrost cen niewielkich mieszkań (Szczegóły pod tym linkiem). Najwięcej pieniędzy za wynajem trzeba zapłacić w Warszawie, to właśnie tam ceny mieszkań osiągają najwyższe stawki. Jeśli planujemy natomiast kupić mieszkanie, to za metr kwadratowy trzeba tam średnio zapłacić 7766 zł. Najbardziej atrakcyjne pod względem ceny mieszkania możemy znaleźć w Szczecinie, gdzie metr kwadratowy kosztuje średnio 4684 zł. Biorąc pod uwagę rosnącą ilość ludzi, współczesnym trendem jest budowanie całych osiedli mieszkalnych, które nie są tylko miejscem zamieszkania. Budowane są całe kompleksy, które świadczą szeroką gamę usług – od sklepów spożywczych po kosmetyczkę czy siłownię.

We współczesnych czasach także deweloperzy we Wrocławiu (zobacz) mają szerokie pole do popisu. Jest to wynikiem głównie nieustannie rosnącej popularności Wrocławia jako miasta przyjaznego studentom. Coraz więcej osób wybiera wrocławskie uniwersytety, a później zafascynowani pięknem tego miasta niejednokrotnie decydują się na zamieszkanie tam na stałe.

Kuszące są także ceny mieszkań i wynajmu, które są niższe niż przykładowo w Krakowie czy Warszawie.

Ogólnie rzecz ujmując Polska jest państwem które ciągle się rozwija, w którym rokrocznie zwiększa się ilość inwestycji dotyczących nieruchomości. Szczególnie prężnie rozwijają się większe ośrodki miejskie jak np. Kraków, Warszawa czy Wrocław. Tereny miejskie ciągle rozrastają się o sąsiadujące z nimi obszary, które przejawiają największy potencjał dla inwestorów. W ten sposób powstają ogromne kompleksy podmiejskich osiedli, możliwych do zasiedlenia przez młodych ludzi.