Dekoracje do Twojego mieszkania

Autor: PRAKTIKER
Dobrze i oryginalnie urządzone ściany mogą być dekoracją każdego pomieszczenia. Obecnie często odchodzi się od preferowania pomysłów tradycyjnych, takich jak malowanie ścian białą farbą czy położenie tapety.

Powstaje coraz więcej pomysłów na nowoczesne dekoracje ścian. Niekiedy są to pomysły niezwykle innowacyjne i szokujące. Coraz częściej sięga się po takie produkty jak na przykład fototapety (). Wnętrza są coraz bardziej barwne, a przy tym zyskują styl. Tak samo jak wszystkie inne elementy wystroju, także wygląd ścian (rekomendujemy farba dekoracyjna) może stać się odbiciem smaku właściciela. Trzeba jednak pamiętać o tym, by dekoracje wykorzystywać ostrożnie i z umiarem. W innym wypadku można uzyskać rezultat w formie kiczowatego nadmiaru. Wszelkie dekoracje najlepiej spełniają swe zadania gdy występują pojedynczo lub w niedużej liczbie. Z tej przyczyny, pomimo ogromnego wyboru rozwiązań, należy się zdecydować na jedno najlepsze.

Fototapety

Fototapety   pejzaże

Autor: DA

Produkty zwane fototapetami stosowane są w ostatnim czasie bardzo chętnie. Spotyka się je w większości przypadków w budynkach publicznych, jak na przykład różnego typu lokale gastronomiczne. W tego typu miejscach można spotkać fototapetę prezentującą widok wielkiego miasta czy też nieokreślony krajobraz. Coraz więcej osób też wybiera użycie fototapet we własnym domu czy mieszkaniu. Umożliwia to otrzymanie ciekawego efektu na ścianie salonu, sypialni czy innego miejsca. Nowocześniejszą odmianą tego produktu jest szklana fototapeta (). Dzięki wykorzystaniu szkła grafika jest bardziej wyraźna i rzeczywista.

Naklejki na ściany

W wielu krajach świata, a od niedługiego czasu również w kraju, ogromną popularnością cieszą się naklejki ścienne. W odróżnieniu od tapet są bardzo proste do umiejscowienia na ścianie, a cały ten proces zajmuje tylko parę minut. Naklejki () są pomysłem bardzo prostym i robiącym wrażenie. Mogą pokazywać właściwie wszystko, od popularnych motywów roślinnych przez sylwetki zwierząt, aż po kontury twarzy znanych ludzi. Niekiedy także tematyka naklejek dopasowana jest do miejsca, w którym się one znajdą. Przykładowo do łazienki stworzone będą dekoracje wyobrażające kształty morskich zwierząt.