Fototapeta jako sposób na ozdobę ścian kuchni

fototapeta kuchnia
Sposobów na ozdobę ścian w każdym pomieszczeniu jest dużo. To, jakim sposobem ją upiększymy zależy od naszych pasji, możliwości i wyobraźni.

Grzejnik AFRO NEW
Autor: INSTAL-PROJEKT
Źródło: INSTAL-PROJEKT
Przeprowadzając ozdoby na własną rękę, możemy częściej je zmieniać i częściej cieszyć się innym wnętrzem.
Współcześnie jest możliwość kupić takiej jakości fototapety, że mogą być stosowane w tak wymagających pomieszczeniach jak kuchnia, czy łazienka. Tak wytrzymała fototapeta (fototapety do sypialni) musi charakteryzować się wytrzymałością na wilgoć i zmywanie. Obraz drukowany jest na podłożu winylowym, które przepuszcza parę wodną, dzięki czemu ściany bez trudu oddychają. Równolegle jest to artykuł niepalny dzięki czemu bez najmniejszej obawy możemy go użyć w pobliżu kuchenki gazowej. Fototapeta kuchnia pokryta jest laminatem dodatkowo zabezpieczającym nawierzchnię przed niewielkimi uszkodzeniami i otarciami. Fototapetę można czyścić za pomocą szmatki zarówno na mokro jak i na sucho. Jej plusem jest to, że bardzo dobrze kryje felery i niedoskonałości ścian. Fototapeta foliowa jest samoprzylepna, druk usytuowany jest na tkaninie poliestrowej. Ten rodzaj fototapety przykleja się na prostych przestrzeniach. Sporadycznie używa się ją na ścianach, częściej na meblach, lub drzwiach.
fototapeta kuchnia
Autor: Braven
Nietypową alternatywą jest fototapeta 3D. Jest to niezaprzeczalnie niezwykła, niespotykana i niezwykle atrakcyjna dekoracja każdego pomieszczenia.

Klasyczne obrazy, do jakich można zaliczyć kosze z warzywami, martwą naturę, zboża i kłosy, słoiki z dżemem, a także przeróżne przyprawy i wyroby makaronowe z pewnością sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Odpowiednie wzory harmonijnie dopełnią odcień mebli, okuć i naczyń.