Kilka słów na temat wanien wyposażonych w urządzenia do hydromasażu

Zalety masażu wodnego znane będą już od dawna. Kilkanaście lat wstecz z tej możliwości relaksowania się korzystano jedynie w sanatoriach. Dzisiaj na tyle odprężający masaż wodny możemy wykonać w zaciszu swojego domu.

Wśród rozmaitych gatunków masażu znajduje się także masaż wodny. Ma on wpływ nie jedynie na usunięcie oznak zmęczenia, ale poprawia także wizerunek skóry, usuwa bóle głowy, poprawia napięcie mięśni.

wanna

Autor: John Hickey-Fry
Źródło: http://www.flickr.com

Jakiś czas temu z pożytku masażu wodnego miały okazję korzystać jedynie osoby wyjeżdżające na leczenie do sanatorium. W danej chwili tego typu masaż można wykonać u w zaciszu własnego domu pod warunkiem, że zdecydujemy się na zakup wanny z hydromasażem (więcej). Cieszące się popularnością wanny z hydromasażem znajdują się sprzęty umożliwiające na zapewnienie sobie relaksującego masażu również w domu. Jacuzzi będzie doskonałym sposobem na relaks. Czas spędzony w jacuzzi bardzo korzystnie wpływa również na skórę. Masaże wodne poprawiają krążenie, będzie wobec tego polecane chociażby osobom borykającym się z kłopotem pomarańczowej skórki.

Aby relaksująca kąpiel połączona z masażem wodnym przynosi nam również dobrodziejstwa lecznicze musimy zapamiętać o przygotowaniu odpowiedniej temperatury wody. Masaż fotele z masażem wodny jest polecany osobom w różnym wieku, powinni z tego czerpać korzyści również osoby w starszym wieku i dzieciaki. Masaże wodne jest zalecane osobom uskarżającym się na bóle stawów lub reumatyczne. Ponieważ hydromasaże łagodzą napięcie mięśni, wpływają także nastrój, eliminują bóle głowy warto z nich czerpać również w czasie, gdy po całym dniu pracy będziemy mocno zmęczeni i zestresowani. Po kwadransie takiej kąpieli bolączki ustąpią w zupełności, albo znacznie się zmniejszą.

Łatwiej nam będzie usnąć. Powinniśmy mimo wszystko wziąć pod uwagę, że w przypadku określonych chorób (cukrzyca, żylaki, nadciśnienie tętnicze) masaż wodny może nie być najlepszą opcją. Z tego powodu osoby cierpiące na wyżej wymienione schorzenia przed skorzystaniem z masażu wodnego powinny wcześniej skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym. Z dobrodziejstw płynących z hydromasażu można dzisiaj korzystać w swojej łazience, gdy tylko będzie ona na tyle duża, żeby zmieści się w niej wanna z hydromasażem.