Jakiego rodzaju lampy nocne umieścić w sypialni, kiedy uwielbiamy romantyczną atmosferę?

Sypialnia jest to miejsce, gdzie moglibyśmy się odprężyć po trudnym dniu i swobodnie się przespać. Przytulne wnętrza moglibyśmy bez trudu zaaranżować przy wykorzystaniu światła oraz tapicerowanych mebli i mięciutkich tkanin.
Bardzo istotne w alkowie są lampy nocne.

charakter

Autor: Praktiker
Źródło: Praktiker
Mogą to być subtelne lampy, jakie wiszą zaraz nad dolną częścią łóżka albo w centralnym punkcie sufitu. Lekka forma lampy sprawi, że światło nie będzie męczyć oczu, tylko będzie delikatnie zmiękczać oraz rozpraszać światło. Doskonały wybór to lampa o lekkim abażurze. Może być również wykonana z mlecznego szkła. Oprócz wymarzonego zarysu takiej lampy, obowiązkowo powinniśmy zadbać również o żarówkę, jaka będzie dawać miły blask. Idealne są te, jakich światło jest ciepłe oraz posiadają barwę zbliżoną do światła naturalnego. Możemy również zainwestować w regulowany ściemniacz, jeżeli lubimy bawić się natężeniem światła. Dzięki takiemu regulatorowi zyskamy taki nastrój jaki będziemy chcieć. Niezwykle dobrym rozwiązaniem do montażu w alkowie jest także oryginalny kilkuramienny żyrandol. zakupując żarówki do tego typu żyrandola musimy zwracać uwagę na dobór żarówek o określonej mocy. Jeżeli planujemy oświetlenie boczne, to w żyrandolu mogłyby znaleźć się żarówki o mocy 35-40 W.
lampy nocne

Autor: tapetenpics
Źródło: http://www.flickr.com
Niewiele osób wyobraża sobie sypialnię bez bocznych świateł. Obecnie na prowadzeniu są lampy stołowe, które usytuowane są na nocnym stole. Kiedy wybieramy model takiego rodzaju, powinniśmy mieć w pamięci, aby dolna krawędź abażuru mieściła się nie wyżej niż 50 centymetrów od poziomu materaca. Zapewnimy dzięki temu maksymalny luksus naszym oczom oraz nie będą się one męczyły w czasie wieczornego czytania. Pomysłem na oświetlenie sypialni są także kinkiety ścienne.

Przeważnie są to małe oraz gustowne lampy, które są dyskretną ozdobą całej sypialni i jest to świetny sposób na zbudowanie nastroju. Pomimo tego, że kinkiety dają światło kierunkowe, doskonale sprawdzają się w sypialni.