Czy można zrobić saunę we własnym lokum? Czy tego typu miejsce powinno się już zaplanować na etapie budowy domu?

Wiele osób lubi chodzić do sauny, jednak by w niej posiedzieć trzeba z reguły jechać do spa albo iść na basen, w jakim takie urządzenia czasem się znajdują. Jest to czasochłonne oraz kosztowne z tego powodu nie możemy korzystać z dobrodziejstw sauny tak często jakbyśmy mieli na to ochotę. Może warto w związku z tym pomyśleć o saunie w swoim domu?Idealnie byłoby zaplanować saunę już na etapie budowy domu. W takim wypadku można znaleźć troszkę więcej miejsca również na wypoczynek – (sprawdź szczegóły). Aby po takim zabiegu chwilę się zrelaksować. Jednak nawet jeśli takich planów nie uwzględniliśmy to jeszcze nic straconego, gdyż do budowy takiej sauny wystarczy 1,5 metra kwadratowego powierzchni. Jedynie tyle aby móc cieszyć się swoją sauną w domu. Można również wygospodarować wolny pokój w domu, który nie jest do niczego używany. Jednak nawet w większej łazience bez problemu tego typu pomieszczenie da się zrobić.

perspektywa - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Producent saun często uczula na właściwe instalowanie swoich urządzeń. Ważną rzeczą jest tutaj wentylacja. Gdy jest nieodpowiednia może doprowadzić nawet do przegrzania części elementów, a czasami w konsekwencji pożar. Należy pamiętać o tym, iż powietrze musi spokojnie przepływać wokoło kabiny sauny jak i móc swobodnie rozprzestrzeniać się po całym pomieszczeniu. W takim celu musimy zostawić odstęp paru centymetrów między sauną a ścianą pomieszczenia. Temperatura wokół takiej łaźni nie powinna być większa niż trzydzieści pięć stopni Celsjusza.

Istotną informacją jest także to, iż w klasycznych saunach jest wystarczające tylko przyłącze elektryczności natomiast gdy chcemy zrobić łaźnię parową wtedy potrzeba trochę więcej rzeczy. Potrzebne jest przyłącze wody, które podłączamy do generatora pary. Następną rzeczą jest odpływ do kanalizacji, którym skroplona już para będzie mogła łatwo wypływać w postaci wody.

To bez wątpienia bardzo użyteczna tematyka, więc jeśli masz ochotę ją poznać w większym stopniu, to kliknij tutaj, a więcej znajdziesz w ofercie (https://www.wphw.pl/krzesla-do-salonu).

Prócz tego jeszcze zasilanie elektryczne żeby być w stanie uruchomić generator pary. A do tego równie istotne zainstalowanie wentylacji. Wiedzmy, że kompletne wyposażenie spa nie konieczne w domu by zakosztować relaksu. Koszt tego typu sauny to mniej więcej 7-8 tysięcy złotych, a montaż można przeprowadzić zaledwie w ciągu jednego dnia. Dlatego dobrze jest pomyśleć o miejscu, w którym będziemy mogli czuć się jak na wczasach oraz oderwać choć na chwilę od obowiązków w domu – wyposażenie spa nie jest drogie.