Nierzadko zdarza się tak, że pragniemy rozdzielić wybraną przestrzeń na dwie mniejsze i wtedy potrzebne będą nam ściany

We współczesnych apartamentach często wydzieloną mamy jedynie łazienkę. O układzie przestrzeni decydujemy sami.
Jeżeli kupujemy dom w surowym stanie, to z pewnością możemy zetknąć się z tym, że mamy w sumie ustalonych jedynie kilka najistotniejszych kwestii.

silnik

Źródło: http://www.sxc.hu/
Energia

Źródło: http://www.marigoldgarden.pl/
Wiemy, gdzie są okna (zobacz okna aluminiowe) i drzwi, łazienka oraz rury i kable w kuchni. Cała reszta może być naszą radosną twórczością. Zatem my decydujemy o wielkości oraz rozmieszczeniu konkretnych pomieszczeń. Aby jednak to zrobić, musimy postawić ściany działowe. Pamiętajmy o tym, że cienkie ścianki pomiędzy pomieszczeniami w swoim mieszkaniu jesteśmy w stanie zbudować bez zgody nadzoru budowlanego. To spory plus, gdyż przyśpieszy to naszą pracę. Nie będzie trzeba czekać na zezwolenie ani za to płacić. Trzeba będzie po prostu znaleźć sprawdzonych specjalistów, którzy zrobią to za nas. Jest to najlepsze wyjście dla tych, którzy nigdy w życiu tego nie robili. Lepiej nie uczyć się budowania ścian we własnym mieszkaniu. Później przez długi czas będziemy musieli patrzeć na fuszerkę, które na pewno będą nas denerwować. Ścianki możemy stawiać z płyt gipsowych. Są one lekkie i dosyć tanie. Jest to pewnie najczęściej wybierany materiał do budowania tego typu ścian.

Możemy także zdecydować się na droższy materiał, którym jest drewno. Jest to surowiec przyjazny człowiekowi, gdyż oddycha. Są tacy, którzy również stawiają ściany z tradycyjnej cegły. Będzie to najtrwalsza konstrukcja.