Twoja pociecha może czuć się w swojej przestrzeni, jak w krainie czarów

Postacie ukochanych dziecięcych filmów animowanych – Avangers, Spider-Man, Kubuś Puchatek czy Piraci z Karaibów, zwierzęta – dzikie i udomowione, księżniczki i rycerze, piłkarze, kosmonauci i samochody. W latach 90-tych takie fotoobrazy były marzeniem wielu dzieci a gdy już znalazły się na ścianie, były oznaką prestiżu i bogactwa.

pokój dziecka

Autor: Kids Town
Źródło: www.kidstown.pl

Mało kto mógł mieć w mieszkaniu taki zbytek. Na początku fototapety, ściągane były do nas z Niemiec. Rozwinięte techniki druku wielkoformatowego, pozwalały na drukowanie, naprawdę sporej wielkości obrazów. Pomimo tego jakość tamtych fototapet, pozostawiała dużo do życzenia . Bublowate wykonanie i tak naprawdę tandetne wzory sprawiły, że fotoobrazy ścienne szybko z hitu stały się tandetą. Fototapeta odeszła w zapomnienie na dobrych kilkanaście lat.

Tendencje w urządzaniu i wyposażaniu przestrzeni mieszkalnej, ulegają zmianie prawie tak prędko jak te modowe czy w urodzie. Wytwórcy wciąż zasypują nas nowymi pomysłami, a wśród nich są również te dla dzieci i młodzieży. Teraz, po długim czasie nieobecności, do trendów wnętrzarskich, wróciła do łask m.in.fototapety dla dzieci. Styliści wnętrz i architekci również powrócili do tego sposobu . Przy projektowaniu miejsca dla malucha nie musimy się wzorować tylko na typowych tapetach czy podstawowych kolorach farb. Dobrze jest czasem dać się ponieść swojej wyobraźni i we współpracy z dzieckiem stworzyć pokój w taki sposób, by sprawić mu radość. Może wykreujemy wówczas niepowtarzalne wnętrze, w którym nasze dziecko będzie czuło się naturalnie i szczęśliwie.

Pokój dziecka, naklejki ze zwierzętami

Autor: Kids Town
Źródło: www.kidstown.pl
Oklejenie dziecięcego wnętrza bajkowym światem stworów, przeróżnych postaci, przesympatycznych zwierzątek spowoduje, że nasze dziecko będzie mogło zafunkcjonować w swojej ulubionej przestrzeni i poczuć się jak w najukochańszej kreskówce. Pomieszczenie dziecka, z pewnością będzie bardziej przyjazne.

Odwiedź autorskie www (https://ubierzekipe.pl/15-torby). Tam mamy wyłącznie najlepszej klasy artykuły. Jeśli pojawią się jakiekolwiek pytania, to z radością pomożemy.

Poza decyzją odnośnie motywu przewodniego na fototapecie, pozostaje jeszcze wybór materiału, z którego będzie ona wykonana – czy będzie to włókno szklane, fototapeta tekstylna, winylowa lub papierowa. Dzisiaj najpopularniejsze są fototapety wykonane na pokładzie flizelinowym. Fototapety do pokoju na podkładzie flizelinowym mają wiele zalet, są łatwe w kładzeniu, mają właściwości maskujące, nie marszczą się pod wpływem kleju, ograniczają hałas, polepszają izolację cieplną ściany jak również są łatwe do usunięcia.