Klimatyzatory – jak dobrać?

Nieważne, czy posiadamy budynek, biuro, mieszkanie, daczę czy altankę, klimatyzatory bywają niezbędne. Utrzymanie odpowiedniej ciepłoty lub chłodu oraz kontrola wilgotności wydatnie zwiększają komfort pracy i rekreacji. Pytanie jedynie, jaki rodzaj kupić? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

klimatyzatory

Źródło: http://www.aleklima.pl/

Chwalone są klimatyzatory typu split. Składają się one z dwóch części. Jedna z nich, skraplacz, znajduje się na zewnątrz. Druga – parownik – musi być zamontowana w środku. Aby założyć tego typu klimatyzator, niezbędna jest możliwość umieszczenia skraplacza za oknem lub na tarasie lub balkonie. Split zapewnia dobrą ergonomię i jest cichy.

Innym modelem jest klimatyzacja okienna. Zbudowana jest z jednego elementu i zamieszcza się ją w oknie lub w wywierconej ścianie. Ze względu na komplikacje montażu, przymus przebudowania części ściany oraz nieatrakcyjny wygląd, klimatyzatory tego typu używane są przeważnie w pomieszczeniach gospodarczych i handlowych. Więcej w tym temacie: strona www.

Istnieje też typ przenośny. Klimatyzator kompaktowy można przemieszczać za sobą gdziekolwiek i stawiać w każdym miejscu. Model ten posiada niestety dwie słabe strony.

Interesują Cię różnego rodzaju bonusy (https://woodfloors.pl/)? Fantastycznie, gdyż masz szansę wejść na kolejną stronę i tam przestudiować precyzyjne wątki.

Po pierwsze, należy lokal, który planujemy grzać lub chłodzić, trochę zmienić. Nie obejdzie się bez drążenia otworu na na wylot klimatyzacji. Po drugie, klimatyzator jest bardzo głośny.

aleklima. logo aleklima

Kupując klimatyzator, trzeba dopasować go do metrażu lokalu. Na portalach firmowych można zobaczyć właściwe diagramy koniecznej mocy. Na przykład, by schłodzić lub ogrzać pomieszczenie o wielkości 50 m2 , konieczny jest klimatyzator o mocy w rejonie czterej kilowatów.

I na koniec pozostaje decyzja, jakiej firmy sprzęt zakupić. Polecić można klimatyzatory lg, dobrej jakości i ergonomiczne. Koreańscy producenci są znani ze świetnego sprzętu AGD, dlatego też powinniśmy wziąć pod uwagę również klimatyzatory samsung.

I koniec końców zostaje decyzja, którego producenta sprzęt nabyć. Poleca się klimatyzatory LG, dobrej jakości i mocno wydajne. Wićej tutaj: Koreańscy producenci są znani ze wybornego sprzętu AGD, stąd poleca się wziąć pod rozwagę też klimatyzatory Samsung

Źródło: Aleklima.pl