Jak przygotować bankiet, ażeby był udany? Na co zwrócić uwagę? Jakie kwestie są najbardziej ważne?

Choć bankiety nie wywodzą się z naszej tradycji, to w ostatnim czasie są coraz bardziej powszechne. Bankiety są świetne na szczeblu prywatnym, ale i oficjalnym, nie zadziwia więc, że w ostatnim okresie dość popularne są wskazówki odnoszące się do tego, jak najkorzystniej go zaplanować. Z innej strony, nie możemy przyznać, iż bankiety są dla nas jakoś obce kulturowo, ponieważ mamy swoje rodzime odpowiedniki, jak biesiady. No ale różnica pomiędzy tymi dwoma przyjęciami jest dosyć duża.

Bankiety prywatne

sala bankietowa

Autor: Michael D Beckwith
Źródło: http://www.flickr.com

dość często służą podtrzymywaniu więzi towarzyskich oraz organizowane są w grupie znajomych albo przyjaciół. Wydarzenia oficjalne to przedsięwzięcia o bardziej znacznej skali, są też nastawione na cel nadrzędny, dla którego sam fakt zaproszenia zaproszenia ślubne gości oraz zaserwowania im konkretnych potraw, to zawsze element drugorzędny. Specjalnym oraz coraz bardziej znanym typem bankietów są tak zwane cocktail party, gdzie goście krążą po sali i zdobywają jak największą ilość znajomości. Obowiązkiem gospodarza jest powitanie oraz pożegnanie każdego gościa. Mniej formalne bankiety są wydarzeniami, które mają miejsce popołudniu, bardzo często od godz. 16 do 18. Bankiety najwyższej rangi dość często mają charakter mieszany, zaczynają się zaś o godzinie dwudziestej. Obowiązujące są na nich oficjalne zaproszenia, powinniśmy zawsze je potwierdzać. Jeżeli chodzi o wygląd bankietu to zawsze musimy pamiętać o każdym detalu, przykładowo czymś takim jest skirting, jest to ozdoba obrusów. Idealnie wpływa na wystrój lokalu, powoduje, że prezentuje się on elegancko i stylowo. Zobacz: DOBRE TKANINY.

Klasyczna falbana, która miękko spływa wzdłuż stołu z pewnością

zastawa bankietowa

Autor: Montclair Film Festival
Źródło: http://www.flickr.com

nie umknie uwadze gości. Skirting dostępny jest w bogatym wyborze wzorów i kolorów. Najbardziej interesujące jest jednakże to, iż konkretny projekt można wykonywać na zamówienie indywidualne, pozwala to na staranne przypasowanie falbany do wymagań klienta i zaspokojenie jego nawet najbardziej wygórowanych wymagań. Praktyczne mocowanie przy pomocy rzepa sprawia, że w każdej chwili możemy odczepić go od obrusa oraz zamienić na inny. Sprawdza się w restauracjach, zobacz: obrusy restauracyjne . Rewelacyjne walory praktyczne oraz rewelacyjny wygląd powodują, że skirting to najlepszy wybór na każdy bankiet.