Gdzie znaleźć najlepszego dekoratora wnętrz w Warszawie?

Wyposażanie własnego mieszkania jest końcowym etapem prac budowlanych lub remontowych. Często zdarza się tak, że nie posiadamy poczucia estetyki i planujemy oddać ten fragment prac profesjonalistom. Bardzo dobry dekorator zdecydowanie zaprojektuje nam pomieszczenia jak najlepiej, a ciągłe konsultacje pozwolą na poczucie, że tak w zasadzie dom wygląda dokładnie tak, jak tego oczekiwaliśmy. Początkowo warto poznać różnice pomiędzy dekoratorem a projektantem. Dzięki temu będziemy przekonani, że korzystamy z usług odpowiedniej osoby.

Bukiet ślubny w roli głównej

Autor: Bukieciarnia
Źródło: Bukieciarnia

Przede wszystkim dekorator musi mieć głównie wyczucie stylu, to ważniejsze w tym przypadku niż wykształcenie, które nie jest koniecznością. Dekorator, jak sama nazwa sugeruje, dekoruje pomieszczenia, czyli uzupełnia je o pewne akcesoria. Dekorator nie musi posiadać wiedzy technicznej, ponieważ nie zwraca uwagi na aspekty funkcjonalne. Jego pracą jest dobór najlepszych mebli i akcesoriów oraz dobrego połączenia barw. Projektant przede wszystkim projektuje wnętrza tak, żeby stały się naprawdę funkcjonalne.

Ustalając przebieg projektu z domownikami ustala jaki układ będzie najbardziej komfortowy. Projektant powinien z racji tego otrzymać odpowiednie wykształcenie. Zdecydowanie musi zwracać szczególną uwagę przeróżne aspekty, m.in. jeżeli jest taka potrzeba – dostosowanie do ludzi niepełnosprawnych. Wszystko powinno być ekologiczne. Projektant zajmuje się funkcjonalność wnętrz. Trzeba zdać sobie sprawę, że projektant może jednocześnie być też dekoratorem, jednakże nie każdy dekorator może być projektantem.

Ten odnośnik do serwisu (http://www.hotel-garden.pl/imprezy-okolicznosciowe) kieruje do bardzo atrakcyjnej witryny, która zawiera równie fascynujące dane na omawiany temat.

Jeśli interesują nas warszawscy dekoratorzy wnętrz warto przejrzeć ich strony internetowe.

Aktualnie niemal wszystkich wiadomości szukamy online. W związku z czym niemalże każda firma jest w nim obecna. Należy jedynie wprowadzić w wyszukiwarkę hasło: „dekoratorzy wnętrz Warszawa”, aby otrzymać dużą ofertę świadczonych usług. Na swoich stronach warszawscy dekoratorzy wnętrz najczęściej umieszczają swoje portfolio oraz opinie klientów, w związku z czym od razu mamy możliwość zapoznania się z ofertą.

zawieszone na ścianie kwiaty z bibuły

Autor: Kelly Hunter
Źródło: http://www.flickr.com

Warto nie bać się, że zatrudnienie dekoratora sprawi, że wnętrza nie będą do końca zgodne z naszym gustem. Wszystko są skrupulatnie konsultowane z klientem. Praca jest w pełni nadzorowana przez nas, dlatego też najczęściej dobory trafiają w pełni w nasz gust. Chociaż za świetnych fachowców zapłacimy trochę więcej, efekt końcowy będzie z pewnością odwzorowaniem naszych potrzeb, a dom będzie domem, nie jedynie budynkiem.