Wybieramy fototapetę do domu…

Fototapety nie tylko optycznie powiększają domową przestrzeń, ale są też sposobem na szybką i interesującą dekorację domu. Pomysł na wzór można znaleźć na wielu stronach internetowych lub zamówić tego rodzaju wielkoformatową dekorację u fachowych sprzedawców, na której będzie wydrukowane zdjęcie naszego autorstwa.

foto5
Wystrój kuchni może być interesującym wyzwaniem. Temperament jaki wdrążymy do tego miejsca będzie odzwierciedleniem osobowości mieszkańców domu i królujących trendów. Niezwykle znane współcześnie są minimalistyczne, jedno lub dwu kolorowe szafki, o połyskliwych i prostych frontach. W takich przypadkach ważną rolę odgrywają dodatki. Doskonałym dodatkiem do takiej aranżacji mogą stać się fototapety umieszczone w przestrzeni pomiędzy blatem, a szafkami wiszącymi.

Do kuchni idealnie nadają się fototapety przedstawiające produkty spożywcze. W kuchni doskonale będą wyglądać fotografie pokazujące pachnące przyprawy, orzeźwiające owoce i warzywa czy wielobarwne makarony. Można również skusić się o fototapety ukazujące kawę w postaci palonych ziaren i apetycznych, gotowych trunków w pięknych filiżankach.

Tego typu wielkoformatowe grafiki, ukazują miasta zarówno w perspektywicznych jak i panoramicznych ujęciach. Fototapety obrazujące sznur typowych dla Nowego Jorku żółtych taksówek czy widok przepięknie rozświetlonych po zmierzchu wieżowców, mogą stanowić idealną ofertę do ozdoby na topie zrobionego salonu lub pokoju sypialnego.

Fototapety ozdobione kwiatami to doskonały sposób na ekspresową i widowiskową dekorację. Takie wielkoformatowe, tęczowe grafiki upiększające całą powierzchnię ścian, perfekcyjnie będą wyglądać we wnętrzach minimalistycznych, jako tło jednolitych i skromnych mebli. Decydując się na fototapetę z roślinnym motywem powinno się także zwrócić uwagę na to by pasowały do charakteru wnętrza. Jedne z nich mogą wymagać należytej osi widokowej, z której będzie można je podziwiać.