Drukowanie na płótnie reprodukcji obrazu znanych malarzy jako sprezentowanie sobie odrobiny luksusu za niewielkie pieniądze.

By przyozdobić ściany swojego mieszkania obrazami znanych artystów, nie musimy od razu wydawać fortuny na prawdziwe dzieła. Jeżeli mamy troszkę czasu i ochoty, możemy kupić reprodukcje naszych ukochanych malarzy w zwykłym sklepie, który wydrukuje dowolny wskazany przez nas obraz. Aby taka dekoracja świetnie wkomponowała się w wystrój naszego mieszkania, warto zastanowić się nad techniką, w której reprodukcja winna być wykonana.

druk na płótnie

Źródło: http://demur.pl/obrazy
Do wyboru mamy druk na płótnie, druk na drewnie a także na papierze kredowym. Plusem druku na płótnie jest trwałość oraz odporność wydruku na czynniki zewnętrzne.

Jeżeli po przeczytaniu tego tekstu sądzisz, że warto byłoby głębiej poznać ten temat, to jeszcze zerknij tutaj meble rustykalne.

Z kolei reprodukcja wykonana na drewnie nie wymaga dodatkowego kupna ram, ponieważ nawet bez nich reprezentują się świetnie. Kopia wykonana na papierze kredowym wymusza oprawienia w antyramę i jest mniej trwała, ale za to stosunkowo tania. Jak widać, mamy duże pole wyboru, i tylko nasza wyobraźnia może nas ograniczać.

Drukowanie na płótnie (Twoja Galeria) – dzięki tej technice uzyskamy interesujący efekt ekspozycyjny zdjęć nawiązujący do sztuki malarskiej. Struktura tkaniny płóciennej ze swoją matową powierzchnią to świetny podkład pod każdy kolor, tonację i temat fotografii. Po wydrukowaniu fotografii na płótnie i naciągnięciu go na blejtram, czyli ramkę z profilowanych listew, na którą zwyczajowo od wieków przybijane jest płótno malarskie. Wydruk nachodzi na boczne krawędzie blejtramu co daje estetyczne wykończenie całości.

Wydruk na tkaninie imitującej płótno malarskie wykorzystywany jest przeważnie do druku fotografii lub reprodukcje obrazów, które po naciągnięciu na blejtram dają niesamowity efekt portretu lub obrazu. Jest to bardzo elegancki i stylowy dodatek do każdych wnętrz. Wydrukowane fotki ocieplą każde miejsce niezależnie czy jest to prywatne mieszkanie, dom czy biuro. Wydruk jest wodoodporny i nie traci kolorów. Obrazek na płótnie ze zdjęć to aktualny sposób na efektowną a zarazem modną ozdobę ścienną. Obrazki na płótnie ze zdjęcia mogą być jedno częściowe ale mogą także składać się z kilku elementów. Istnieje możliwość zmienienia koloru

obraz

Autor: http://demur.pl
Źródło: http://demur.pl

wydruku na efekt czarno-biały lub sepię. Można także zrobić reprodukcje obrazów i znanych dzieł sztuki na naturalnym płótnie malarskim. Obrazy które zaskakują swoim urokiem od setek lat.

Tym samym nigdy nie tracą na aktualności, są ponadczasowe. Każdy obraz zrobiony jest z dbałością o detale, a kolory wiernie odzwierciedlone. Reprodukcje obrazów Twoja Galeria są gotowe do powieszenia na ścianie, trzeba tylko wbić gwóźdź. Reprodukcje uwydatnią każde wnętrze, dodając wyjątkowy nastrój. Jeszcze niedawno na tak ekskluzywne ozdoby do domu jak obrazy sławnych malarzy, mogli sobie pozwolić tylko najbogatsi ludzie. Dzieła Picassa czy Goi osiągają kolosalne ceny liczone w milionach złotych. Pozostali mogli je oglądać tylko w muzeach, bibliotekach czy też na wystawach organizowanych w różnych miejscach na świecie.