Nowe pomysły w zaaranżowaniu łazienki. Świeże spojrzenie na stare elementy.

Planowane zmiany i świeże aranżacje mieszkania czasami sprawiają, iż wpadają nam do głowy niecodzienne pomysły. Natomiast jeżeli mamy przetestowane rozwiązania, do których jesteśmy przywiązani i nie chcemy ich zmieniać, nie zmagajmy się ze swoimi zwyczajami tylko wyposażmy nowe wnętrza zgodnie ze swoimi preferencjami. Zgodnie z hasłem „lepsze jest wrogiem dobrego”, pomyślmy czy radykalne zmiany przyniosą więcej niezadowolenia czy korzyści.

remont łazienki

Autor: centralniak
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli decydujemy się na odnawianie łazienki i obecne jest miejsce na wannę – postawmy ją.

Nie obawiaj się, nasze odsyłacze są niesamowicie ciekawe oraz, co najbardziej istotne, są w każdym przypadku aktualne i użyteczne. Jeśli szukasz jakichkolwiek informacji, to na nasze strony.

Zabudowa wanny jeszcze nigdy nie była tak łatwa – podstawa i trochę płyt i zabudowa gotowa (zdobądź więcej informacji na Ceneo). Można dokupić do niej gotową obudowę, jaką wystarczy przymocować. Jest to bardzo mało pracochłonny sposób obudowania wanny, ponieważ nie musimy już martwić się o jej wykończenie. Inne rozwiązanie to wypełnienie zaprawą niskich „ścianek” wzdłuż krawędzi wanny albo wykonanie ich w systemie lekkiej obudowy. Taką obudowę można dopracować według naszego uznania dobranym przez siebie tworzywem – np. ceramiką Paradyż. Przy odrobinie wprawy w remontach, możemy sobie z tym dać radę samemu, nawet jeżeli to zabudowa wanny narożnej. W łazienkach posiadających okno sprawdza się dekoratywna rozeta. Witrażyki okienne powinniśmy dopasować do całego wnętrza albo zdecydować się na stonowane barwy, jeśli miałoby się okazać, że nagle będziemy woleli tam kontrastowy kolor lub tapeta na ścianę. Z kolei rozeta sufitowa to element wyjątkowo oryginalny. Mało osób posiada ją w swojej łazience (niesamowita tapeta na ścianę). Kiedy nadal poszukujemy urokliwych kafelek, zdecydujmy się na Paradyż. Ogromny walor dekoracyjny a także mnóstwo modnych wzorów kafli zapewnia satysfakcjonujący wybór. Dodatkowo kafelki zdecydowanie ułatwiają utrzymanie czystości.

Możliwe, że tapeta na ścianę w łazience nie będzie najlepszym rozwiązaniem, ale mozaika jako element dekoracyjny nad wanną lub kafelki i naklejki na ścianę sprawdzą się z pewnością. Skromną łazienkę może powiększyć pokaźne lustro, najlepiej od podłogi po sam sufit, ale w łazience przede wszystkim powinny przeważać rozwiązania użytkowe oraz oryginalne, pozwalające wydobyć przestrzeń i dobrze się zorganizować.