W jaki sposób umeblować salon połączony z pomieszczeniem kuchennym?

magnat
Kuchnia otwarta na pokój dzienny albo inaczej – salon z kuchnią, to niezmiernie częste podejście we współczesnym projektowaniu mieszkań.
Połączenie dwóch wnętrz na jednej przestrzeni ma jednak zarówno atuty, jak i wady.

Zwolennicy takich aranżacji przekonują, iż to dobry sposób na otrzymanie dodatkowej przestrzeni w mieszkaniu, szczególnie kiedy nie jest ono zbyt duże.

Z pewnością masz ochotę znać ekstra szczegóły dotyczące tego tematu. Jeżeli zaciekawił Cię ten aktualny wpis (https://www.supersen.pl/lozka/kontynentalne), to przeczytaj go na stronie pod linkiem.

Przeciwnicy natomiast głównie mówią, że pokój dzienny połączony z kuchnią zaprzepaszcza swój gościnny charakter, który ponadto zakłócają nie tylko brzmienia docierające ze strefy kuchennej, lecz też zapachy gotowanych dań, a kuchnia natomiast przestaje być autentycznym królestwem kulinarnych pasjonatów. Choć na tego typu rozwiązanie decydują się tak właściciele wielkich domów, jak także trochę mniejszych – więcej dobrodziejstw aranżacji 2w1 mają ci ostatni. Prawdą jest , że salon z kuchnią to spora oszczędność powierzchni. Na minusy, jakie wytykają oponenci, na szczęście można współcześnie znaleźć efektywne wyjścia, takie jak chociażby drzwi przesuwane schowane w ścianie czy też współczesne i technicznie zaawansowane okapy kuchenne, jakie nie tylko są ciche a także pochłaniają wszystkie zapachy (zapraszam tutaj…), ale prócz tego stają się efektowną dekoracją.

funkcjonalność
Autor: Kids Town
Źródło: Kids Town
magnat
Autor: Dekoria.pl
Źródło: Dekoria.pl
Najczęstszymi rozwiązaniami w tego rodzaju aranżacjach jest umowne oddzielenie obydwu stref odpowiednim ustawieniem mebli.

Zwykle granicę wyznacza kanapa czy też wyspa kuchenna – jeżeli na taką się decydujemy. Jeśli chodzi o meble designerskie sklep internetowy oferuje nam ogrom różnego rodzaju mebli do pokoju dziennego.