W jaki sposób umeblować salon połączony z pomieszczeniem kuchennym?

Kuchnia otwarta na pokój dzienny albo inaczej – salon z kuchnią, to niezmiernie częste podejście we współczesnym projektowaniu mieszkań.
Połączenie dwóch wnętrz na jednej przestrzeni ma jednak zarówno atuty, jak i wady.

Zwolennicy takich aranżacji przekonują, iż to dobry sposób na otrzymanie dodatkowej przestrzeni w mieszkaniu, szczególnie kiedy nie jest ono zbyt duże. Przeciwnicy natomiast głównie mówią, że pokój dzienny połączony z kuchnią zaprzepaszcza swój gościnny charakter, który ponadto zakłócają nie tylko brzmienia docierające ze strefy kuchennej, lecz też zapachy gotowanych dań, a kuchnia natomiast przestaje być autentycznym królestwem kulinarnych pasjonatów. Choć na tego typu rozwiązanie decydują się tak właściciele wielkich domów, jak także trochę mniejszych – więcej dobrodziejstw aranżacji 2w1 mają ci ostatni. Prawdą jest , że salon z kuchnią to spora oszczędność powierzchni.

Jeżeli zainteresował Cię ten artykuł, to do zweryfikowania mamy nowe treści na stronie, którą stworzyliśmy pod podanym linkiem.

Na minusy, jakie wytykają oponenci, na szczęście można współcześnie znaleźć efektywne wyjścia, takie jak chociażby drzwi przesuwane schowane w ścianie czy też współczesne i technicznie zaawansowane okapy kuchenne, jakie nie tylko są ciche a także pochłaniają wszystkie zapachy, ale prócz tego stają się efektowną dekoracją.

funkcjonalność

Autor: Kids Town
Źródło: Kids Town

magnat

Autor: Dekoria.pl
Źródło: Dekoria.pl
Najczęstszymi rozwiązaniami w tego rodzaju aranżacjach jest umowne oddzielenie obydwu stref odpowiednim ustawieniem mebli.

Zwykle granicę wyznacza kanapa czy też wyspa kuchenna – jeżeli na taką się decydujemy. Jeśli chodzi o meble designerskie sklep internetowy oferuje nam ogrom różnego rodzaju mebli do pokoju dziennego.