Dodatki do mieszkania – niebanalne i nowoczesne

Beton jednoznacznie kojarzy się z chłodnymi, neutralnymi wnętrzami firm lub fabrycznych hal. Czy możliwe jest wykorzystanie tego tworzywa do wykreowania miłego i tętniącego życiem wnętrza? Okazuje się, iż zestawienie nowoczesnych surowców z ciepłymi dodatkami to udany przepis na nietuzinkowy projekt komfortowego wnętrza mieszkalnego nawet dla rodziny.

szkło dekoracyjne

Autor: Personal Creations
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie w aranżacji wnętrz dużą popularnością cieszą się kolory szare oraz chłodne tworzywa. Bardzo często wykorzystywany surowiec to beton, który ku zdziwieniu niektórych zastosowanie także w rodzinnych wnętrzach. To bezspoinowe tworzywo jest neutralne optycznie i – co najważniejsze – funkcjonalne.

Dodatki do domu zrobione z betonu, takie jak donice czy świeczniki, wyróżniają się wytrzymałością na zarysowania i ścieranie, a ponadto odpornością na zróżnicowane temperatury, dzięki czemu są łatwe w myciu oraz wodoodporne. Ich zaaranżowanie w kuchni, jak i salonie okazuje się znakomitym rozwiązaniem- .

Ostateczne wrażenie przytulności surowej przestrzeni wyposażonej w betonowe dodatki do domu osiągniemy zestawiając betonowe akcesoria pojemniki na odpady segregowane z naturalnymi tekstyliami oraz drewnem. Warto także sięgnąć po szkło (więcej opinii na ten temat) dekoracyjne. Miękko układające się zasłony, poduszki i koce z wełny czy lnu, miękkie dywany, drewniany stolik kawowy, półki z drewna, drewniane ramki na zdjęcia – to dodatki, które zbudują przyjemną atmosferę mieszkania. Delikatne szkło dekoracyjne doda wnętrzu lekkości.

stylowe mieszkanie
Możemy je zastosować przykładowo do wykończenia szafek lub jako dekorację na ścianę w przestrzeni nad blatem. Do wyboru mamy transparentne szkło bądź różnobarwne grafiki- kliknij aby przeczytać. Dzięki tak kształtującym się proporcjom wystarczą trzy ciepłe punkty na całej powierzchni, by osiągnąć idealny efekt. W w tak urządzonym mieszkaniu dekoracją będzie każdy detal, przy równoczesnym zachowaniu minimalizmu. I nawet widoczne za oknem mroźne sceny śnieżnego krajobrazu nie będą w stanie zaburzyć ciepłego wrażenia, jakie daje opisana aranżacja.