Czy zdecydować się na okna z drewnianą ramą

Nim zawita ostra zima należy przyjrzeć się oknom we własnym mieszkaniu lub domu. Nierzadko oczekują one naprawy lub całkowitej wymiany. Trzeba to zrobić przed zimą, aby ujemna temperatura nie zawitała do naszych progów przez luki zdezelowanych okien.

Aktualnie dostępna jest szeroka oferta, jeśli chodzi o okna. Szczególnie wymienia się dwa modele: to okna PCV jak również okna drewniane (RK Styl). Oba rodzaje mają swoje minusy ale też pozytywy. Okna PCV miały już lata swojej świetności, obecnie przyszła kolej na te drugie. Okna drewniane stały się dziś bardzo znane, montuje się je tak samo w domach ale też mieszkaniach.

Jeśli potrzebne Ci następne źródło inspiracji, zerknij koniecznie (http://www.convi.pl/tasmy-trudnoscieralne/) pod ten link. Przeczytasz tam materiały napisane przy zastosowaniu podobnej narracji.

Tam sprawują się dobrze. Nie są to już typy okien które pamiętać można z dawnych lat – im daleko było do ideału, obecnie nowoczesna technika tworzenia i doskonała konstrukcja gwarantuje należytą jakość tego wyrobu.

Okna drewniane są sztywniejsze od okien z ramą PCV, nie jest też prawdą, że gną się pod wpływem słońca (więcej). Właściwa impregnacja powoduje także, że nie wypaczają się na skutek wilgoci i nie są narażone na działanie insektów oraz różnego rodzaju grzybów. Fakt, że mają one sztywniejszą konstrukcję efektywnie odstrasza złodziei, przez te okna trudniej jest się włamać. Kolejną zaletą jest to, że do lokum w mniejszym stopniu dochodzi gwar z zewnątrz niż w przypadku okien PCV.

Okno w łazience

Autor: OKNOPLAST Sp. z o.o.
Źródło: OKNOPLAST Sp. z o.o.
Drewno do zrobienia okien drewnianych, a tak naprawdę ich ram, zanim trafi do wykonania przechodzi długotrwały okres przetwarzania, nie może mieć w ogóle wad czy ubytków. W Polsce wykorzystuje się zwykle drzewo sosnowe, klejone w trzech warstwach profesjonalnym odpornym na wodę klejem. Jest ono w grupie drugiej klasy gatunków drewna.

Najczęściej wykorzystuje się też drewno lite, a te należy do pierwszej klasy gatunku drewna. Na prośbę ramy maluje się bezbarwnym lakierem, wtedy rezultat tym bardziej zadowala. W oknach drewnianych szczególnie dobrze wyglądają rożne ozdoby.