Czemu odpowiedni dobór materaca jest tak istotny przy zdrowym śnie.

Na łóżku większość z nas spędza ładnych kilka godzin dziennie, dlatego też bardzo ważne będzie, aby to łóżko było jak najlepszej jakości. Niestety jeśli chodzi o te kwestie wielu ludzi zaniedbuje sobie to wszystko.

sypialnia

Autor: Diego Cupolo
Źródło: http://www.flickr.com
A leżenie na kiepskim łóżku może być przyczyną rozmaitych dolegliwości. Odpoczynek w nocy ma fundamentalne znaczenie dla naszego zdrowia, to w jego trakcie ciało się regeneruje i zyskuje nowe siły na kolejny dzień. Jeśli się nie zadba o to, aby przebiegał on odpowiednio, to stan takiej osoby będzie się pogarszał, nawet z pojawieniem się różnych chorób. Z tego też powodu warto się zorientować, jaki materac wybrać dla siebie, aby on był wygodny i bezpieczny. Ich wybór jest aktualnie w sklepach naprawdę duży, a liczba oferowanych wzorów i modeli pozwoli coś pasującego kupić.
mieszkanie - obrazek

Autor: Oto Polska Blog
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie bardzo dużą popularnością cieszą się materace (zobacz materace kokosowe 90×200) termoelastyczne, wykonane ze specjalnie opracowane pianki. Pianki tego typu reagują nie tylko na siłę nacisku leżącego na nim człowieka, ale także na ciepło ciała. Tym sposobem materac termoelastyczny bardzo dobrze dopasowuje się do sylwetki, otaczając je ogromną ilością punktów podparcia. Kładąc się na tego typu materacu pojawia się efekt zapadania, przez co polepsza się ukrwienie i lepiej działa układ kostny.

Ten rodzaj materacy szczególnie jest przydatny dla osób mających kłopoty z plecami, ale oczywiście mogą je stosować ludzie całkowicie zdrowi. Dodatkowo będą one pomagały w sytuacji, gdy konieczna będzie odpowiednia rehabilitacja po różnych urazach albo zabiegach.