Masz nieduże mieszkanko? Podpowiadamy, jak oszczędzić nieco miejsca!

Jeżeli mieszkasz w bloku, bez wątpienia wiesz dobrze, jak niedużo miejsca czasami bywa w tego rodzaju mieszkaniach – zwłaszcza jeśli jest to mieszkanko dwupokojowe.

W tego rodzaju mieszkaniach zwykle większość przestrzeni wykorzystuje się na pokoje, równocześnie niewiele miejsca pozostawiając na kuchnię lub łazienkę. Jak sobie z tym poradzić? Oto parę naszych wskazówek!
Niewielka łazienka
Zazwyczaj w dwupokojowych mieszkankach są naprawdę nieduże łazienki – w takich wypadkach liczy się właściwie każdy kawałek miejsca.

Spodobał Ci się zaprezentowany tekst? Jeśli tak, poznaj dodatkowe tematy, które z inspiracją zaprezentowaliśmy w najnowszym artykule (https://pro-trans.wroclaw.pl/kotly-gazowe).

Dla oszczędzenia sporej ilości miejsca właściwe są przede wszystkim grzejniki łazienkowe – jeśli odpowiednio podejdziesz do tej kwestii, może okazać się, iż w Twojej łazience jest naprawdę dużo wolnego miejsca. W niedużych mieszkankach polecamy szczególnie grzejniki łazienkowe zawieszane na ścianie – dzięki temu oszczędzasz sporo miejsca, a równocześnie będziesz mieć zawsze ciepłe ręczniki, w które miło będzie owinąć się w zimie. To z pewnością świetne rozwiązanie dla niewielkich mieszkań.

Pragniesz mieć jadalnię?
włoskie uliczki

Autor: Paulyoung Chen
Źródło: http://www.flickr.com
Zazwyczaj w niedużych mieszkaniach nie można liczyć na osobne pomieszczenie na jadalnię. Jeśli jednak chciałbyś mieć jakiś skrawek miejsca na spożywanie posiłków, wóWCzas raczej zrezygnuj z zakupu stolika do kuchni, bowiem tylko niepotrzebnie zagracisz całe pomieszczenie. Jeśli nie potrzebujesz dużego stołu, wówczas możesz przykręcić rozstawiany stolik w kuchni pod blatem. Jeśli będziesz potrzebował coś zjeść, wtedy będziesz go rozkładać, a jeśli nie będzie Ci w konkretnej chwili potrzebny, wówczas możesz go schować, dzięki czemu będziesz miał znacznie więcej miejsca w kuchni.

Takie rozwiązanie zdecydowanie fantastycznie sprawdza się w niedużych pomieszczeniach, a również w mieszkankach, w których nie ma dużo miejsca.