Zadbaj o kominek w twym domu i ciesz się niepowtarzalną atmosferą

Każdy chce posiadać piękny, klimatyczny salon. Kominki obecnie przeżywają swój szczyt popularności, gdyż wnoszą czar oraz ciepło. Któż nie chciałby rozmawiać lub czytać godzinami przy kominku?
Jeżeli zakupiliśmy kominek, należy zadbać o jego elementy dodatkowe.

Wnętrza mogą mieć "różowe" życie

Autor: B.M.Polska Sp. z o.o.
Źródło: B.M.Polska Sp. z o.o.
Istotne są tutaj szyby do kominka. Należy zatroszczyć się o taką, która znosić będzie wysoką temperaturę a także silny nacisk przy czyszczeniu. Hurtownie z kominkami proponują nam również szyby. Kłopot rodzi się, gdy taką szybę trzeba wymienić, bo ona pękła lub się zarysowała. Wtedy kominek nie może być przeznaczony do użycia. Najkorzystniej w trakcie wyboru firmy, jaka dostarczy kominek, zatroszczyć się o możliwość dostarczenia dodatkowej szyby (polecana mocna i hartowana szyba) w razie uszkodzenia starej. Korzystną wiadomością jest to, iż szyby do kominka można wymienić samodzielnie, nawet nie znając dokładnie modelu naszego kominka. Każda szybka przytwierdzona jest od środka śrubami. Należy delikatnie wyjąć szybę a potem ją zmierzyć. Następnie należy poszukać dobrych dostawców kominków i poprosić o nową szybę. Możemy zamówić nową szybę z dowozem i montażem lub bez.
podstawa pod kominek

Autor: PARA PAINTS
Źródło: PARA PAINTS
W kwestii kominka istotna jest odpowiednia podstawa pod kominek. Czasami bywa tak, że w ferworze zakupów do domu, nabędziemy kominek, lecz bez podstawy. Nic straconego. Liczne sklepy proponują akcesoria do kominków. Podstawa pod kominek daje gwarancję bezpieczeństwa użytkowania. Niezwykle modne są szklane podstawy, które bez problemu można utrzymać w czystości. Oczywiście pamiętajmy, by wybrać szkło hartowane, dedykowane dla kominków. Jest ono odporne na gorąco i zarysowania.

Jeżeli nie pasują nam dostępne w sklepach grubości szyb, możemy sami zamówić poprosić o odpowiadające nam rozmiary szyb.
Dobrze jest mieć klimatyczny salon z kominkiem. Trzeba rzecz jasna zadbać o wiele szczegółów, ale nagroda w postaci cudownego relaksu będzie tego warta.