Technologia LEDowa

Technologia LED niesie ze sobą wiele walorów i z dnia na dzień cieszy się coraz to większą popularnością. Jest energooszczędne, trwałe i niezawodne. Artykuły te są proste w montażu i zezwalają na powszechnie stosowanie. Listwy LED nienagannie sprawdzą się w oświetlaniu rozmaitego rodzaju powierzchni, od schodków, poprzez meble, na witrynach i wystawach kończąc. Są też interesującym sposobem w obrębie aranżacji pomieszczeń. Zdołają służyć do podświetlania podwieszanych pułapów.

Listwy LED są nowoczesnym elementem światła dekoracyjnego.

żarówki led

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com

Wykonane są z giętkiej taśmy na której znajdują się diody świecące. Pasek led są osiągalne w wersji tradycyjnej i wodoszczelnej, oraz w wielu wariantach kolorystycznych. Właściwością łączną wszystkich typów taśm jest elastyczność, możność cięcia nożycami, oraz samoprzylepne podłoże.
Przy wyborze właściwej listwy LED powinniśmy kierować się przede wszystkim parametrami świetlnymi, dysponowaniem przez taśmy właściwych atestów, również jakością.
Od położenia zastosowania zależy nieodzowna jasność diod, szczelność, niezbędność użycia profilu aluminiowego, także kolor światła.
Do oświetlenia efektywnego np. oświetlenia blatu w kuchni, schodów, potrzebujemy jak najjaśniejszej listwy LED, tymczasem do podświetlenia dekoracyjnego wystarczy taśma o typowej jasności.
Ze względu na elastyczność, listwy LED są stosowane w punktach trudno dostępnych dla innych odmian oświetleniowych. Jest możliwość je zastosować w jakichkolwiek pomieszczeniach mieszkaniu, a również w hotelach, restauracjach, oraz na zewnątrz, w ogrodach, lub do podświetlenia podjazdu. Za pomocą taśmy LED podświetla się półki, schody, wgłębienia, umeblowanie, posadzki, pułapy, ściany.
Listwy LED najkorzystniej realizują swoją funkcję, kiedy są schowane. Jeśli nie ma możliwości ich zamaskowania, a pragniemy zrównać rezultat punktowo promieniujących diod, odpowiednim sposobem są producent profili aluminiowych LED. Profile LED chronią oświetlenie przed uszkodzeniami mechanicznymi, wilgotnością, a też zapobiegają odklejaniu się taśmy z upływem czasu (oświetlenie sufitowe).