Rabaty i promocje przy zakupie swojego mieszkania czyli jak skutecznie prowadzić negocjacje z deweloperem.

Zakup mieszkania to dla wielu ludzi poważna życiowa decyzja. W naszych realiach wiąże się ona najczęściej ze sporymi zobowiązaniami finansowymi, bo mało kto ma możliwość zakupu mieszkania za gotówkę i najczęściej posiłkować się musi kredytem. Wiele osób planując zakup mieszkania wybiera je nowe, wprost od dewelopera. Rzecz jasna liczyć się należy z koniecznością jego urządzenia i kosztami, które będą się z tym wiązać, ale przez to można to zrobić dokładnie tak jak się będzie chciało.

Propozycja nowych mieszkań w większości miejscowości jest dość spora, lecz również ceny za nowe mieszkania są wysokie. Zwłaszcza w dużych miejscowościach nowe mieszkania kosztują wysokie sumy, jeśli jednak ktoś się trochę przyłoży, to może mu się coś utargować. Rzeczywiście się tak da, deweloperzy chcą niekiedy szybko pozbyć się mieszkań, które pozostały i niejednym przypadku są skłonni do negocjacji. Ale rzecz jasna należy się do tego odpowiednio przygotować, bo inaczej niedużo da się załatwić.

Okna dla luksusowych nieruchomości

Autor: Internorm
Źródło: Internorm

Informacji porad o tym, jak negocjować z deweloperem, można znaleźć w internecie, i warto do nich sięgnąć, jeśli ktoś zamierza podjąć takie działania. Generalnie negocjacje w sprawie rabatów czy bonusów przy zakupie nieruchomości nie są najłatwiejsze, ale w każdym przypadku warto spróbować, bo czasami można sporo na tym zyskać. Po pierwsze należy się dobrze zorientować, jak przedstawia się sprzedaż innych mieszkań w danym budynku – szczegóły. Zrobisz to tutaj: nowe mieszkania we wrocławiu.

Jeśli ustawia się po nie wielu chętnych, to szanse na zbicie ceny nie są duże, ale jeśli mieszkania więźba prefabrykowana wiazar system pół roku stoją puste, to może się coś utarguje. Warto także zapoznać się z ofertą konkurencyjnych deweloperów, niższe ceny mieszkań po sąsiedzku mogą być dobrym pretekstem do zaczęcia rozmów. W wielu przypadkach obniżenie ceny nie wchodzi w grę, lecz deweloper w zamian może zaproponować jakieś dodatkowe bonusy, przykładowo takie jak miejsce na parkingu czy też lepszy standard wykończenia. Czasami takie bonusy są warte dwadzieścia tysięcy złotych, dlatego też warto chyba rozpocząć rozmowy na temat takiej możliwości. Zobacz więcej: .