Piękne mieszkanie to dla wielu rodaków powód do dumy i pewnego rodzaju priorytet, gdyż kochamy ładne wnętrza

Zazwyczaj staramy się, by wnętrze, w którym żyjemy było zadbane oraz przytulne. Warto raz na jakiś czas robić remont, który spowoduje, że ściany nabiorą innego wyrazu.

Obicie fotela

Autor: Filter Forge
Źródło: http://www.flickr.com
Niekiedy nawet taki drobiazg może zdziałać cuda i w pełni odmienić oblicze naszego pokoju.
Zwykle, kiedy urządzamy mieszkanie myślimy o meble (polecamy konsola stolik), ponieważ to element, który spowoduje, że wnętrze będzie designerskie. Wymyślamy odcień sofy i drewno, z którego powinna być wykonana ława. Dumamy również o meblach do kuchni – ich odcieniu, ale przede wszystkim praktyczności. Najczęściej pomijamy jednak ściany, a to duży błąd. Kolor ścian może dodać salonowi wyrazu. Jeżeli przykładowo podoba nam się tapeta, to mamy możliwość kupić doprawdy przepiękną rolkę (albo więcej) i w wybranym motywie wykleić jedynie jedną ze ścian. Jeżeli zapragniemy, to mamy możliwość wytapetować calusieńki pokój. Całość zależy od naszego zamierzenia. Dzisiaj tapety są już znacznie lepszej jakości aniżeli te, które nasi rodzice pamiętają z czasów Polski Ludowej. Współczesna tapeta jest odporna na wilgoć i bez kłopotu możemy zetrzeć z niej odciski palców naszych maluchów albo ich twórczość wykonaną na przykład pisakami. Ponadto, jakość materiałów, z których produkuje się obecnie tapetę jest wyższa niż kiedyś.

Musimy przy kupnie zweryfikować atest jakości oraz stopień ścieralności tapet. Ma to w przybliżeniu takie znaczenie, jak przy kupowaniu płytek lub paneli – im wyższy poziom ścieralności, tym tapeta będzie dłużej wyglądała jak nowa.