Jakiego typu rady dobrze jest wziąć sobie do serca, gdy urządzamy mieszkanie? Czego pod żadnym pozorem nie można robić?

aranżacja przestrzeni może powodować pewne trudności, szczególnie w przypadku tych, którzy nie czują się w takim temacie pewnie. Z kolei jest parę zasad, jakie dobrze jest wziąć pod uwagę.
Bez wątpienia należy docenić możliwości światła podczas urządzania domu.

systemy

Autor: MS więcej niż OKNA
Źródło: MS więcej niż OKNA
Łagodne nastrojowe oświetlenie może dodać wnętrzom uroku oraz wpłynąć pozytywnie na wystrój. Dobrze jest wystrzegać się sufitowego światła, a zastąpić je tym dolnym. Większa lampa stojąca w rogu salonie okaże się nie jedynie fajnym dodatkiem gdy jest widno, lecz również pozwoli uzyskać przyjemny klimat we wnętrzu. Przyjemne światło wieczorem wprowadzi nas w błogi nastrój. Następną sprawą będzie kolor, z którym nie powinniśmy przesadzać. To dotyczy zarówno intensywności barw, jak również ilości różnych odcieni. Z całą pewnością każdy się przekonał chociaż raz, iż pomieszczenia, w jakich jest zbyt dużo barw, zdają się karykaturalne. Odnosimy wrażenie, iż panuje w nich nieład. Z tego względu nie można w tej kwestii przesadzać. Jedna albo dwie główne barwy w zupełności wystarczą. Rzecz jasna nie dotyczy to pokoi dziecięcych.
Przesadzać nie można także z ilością sprzętów. Jeżeli chcemy coś pozmieniać w pokoju, to rozpocząć trzeba właśnie od tego, a mianowicie pozbądźmy się szczególnie tych wyeksploatowanych mebli. Odczujemy, że coś faktycznie zmieniło pozytywnie. Będziemy mieli wrażenie, że oddychamy z ulgą.

Mniejsza ilość sprzętów, to więcej miejsca do codziennego funkcjonowania i porządek. Przesadnie zapełnione i nieumiejętnie urządzone przestrzenie nie wywołują pozytywnych odczuć.