Patelnie żeliwne

Żeliwo, to znany od wielu lat stop żelaza, węgla i różnych komponentów. Im więcej w żeliwie żelaza i węgla, tym lepsza bywa jego jakość.
Żeliwne naczynia wypala się w piaskowych formach w bardzo wysokich temperaturach.
[IMG=14/3010.

Żeliwo, to znany od dawna stop żelaza, węgla i różnych pierwiastków. Im więcej w żeliwie żelaza i węgla, tym lepsza jest jego wartość.
Żeliwne naczynia pali się w piaskowych modelach w bardzo dużych temperaturach.
Żeliwne patelnie po wypalaniu są manualnie polerowane i szlifowane. Żeliwne patelnie charakteryzują się nadzwyczaj długim okresem eksploatacji, pod warunkiem, że będą właściwie stosowane i konserwowane. Powinno się pamiętać, że żeliwo nie jest wytrzymałe na upadki, jednakże jest wytrzymałe na zarysowania. Żeliwnych naczyń mogą stosować wszyscy, nawet alergicy. Żeliwne patelnie polecane są postaciom ze schorzeniami serca, lub kłopotami krwi.http://www.primeproject.pl/zarzadzanie-nieruchomosciami zarządzanie apartamentamiŻeliwo pomaga w zachowaniu poprawnej ilości mikroelementów i żelaza w organizmie.
Stłuczone szkło

Autor: Sylvain Moreau
Źródło: http://www.flickr.com

W sprzedaży jest sporo gatunków patelni żeliwnych. Naturalne, ekologiczne żeliwo zabezpieczane jest oliwami roślinnymi, nie posiada osłonki emaliowanej. Kiedy smaży się na prawdziwym żeliwie, trzeba używać nieco więcej tłuszczu. Naturalnego żeliwa nie wolno myć zmywać wodą z płynem, ponieważ absorbuje detergenty. Patelnie żeliwne powlekane emaliami mniej się utleniają i wymagają niewielu zabiegów pielęgnacyjnych.

Zaciekawiły Cię wątki zawarte w naszym artykule? Odczuwasz jednakże niedosyt? W takim razie namawiamy do następnej witryny – naciśnij tu biurko stylowe i wejdź tam.

Porcelanowa, lub ceramiczna powłoka uniemożliwia przywieranie smażonych, duszonych, czy pieczonych posiłków. Dzięki użyciu powłok minimalizujących przywieranie, można stosować mniejszej ilości oleju, a to oddziałuje na kaloryczność potrawy.

Małe dzieci siedzące na polance

Autor: Travis Swan
Źródło: http://www.flickr.com

Patelnie z kolorowego żeliwa można stosować nie tylko do pieczenia i smażenia. Jako że patelnie te są bardzo schludne, gotową potrawę można podać w tym naczyniu na stół. Należy jedynie pamiętać, że jeśli zapiekamy w piekarniku w wysokiej temperaturze, należy zdjąć pokrywę, która ma trzonek z surowca sztucznego.

Patelnie żeliwne można użytkować na każdych typach kuchenek.
Żeby patelnia z kolorowego żeliwa zachowały przez lata cechy nieprzywierające, należałoby, od czasu do czasu, natrzeć je wewnątrz papierowym ręcznikiem nasączonym olejem jadalnym. Patelnie z kolorowego żeliwa są całkowicie niewymagające. Trzymanie się kilku prostych reguł, to bardzo mały nakład w stosunku do tego, co żeliwo przekazuje.