Zainspiruj się Nowym Jorkiem, czyli pomysł na fototapetę w dekoracji mieszkania

Wielkoformatowy druk ścienny może znaleźć się w pokoju dziennym, sypialni, kuchni, łazience, biurze lub innych pomieszczeniach. To uzależnione jest od naszej pomysłowości i możliwości wnętrza. Wielkoformatowy druk to doskonały sposób na nowoczesną dekorację ściany. W dodatku, fototapeta właściwej jakości jest prosta w naklejaniu i długotrwała. W internecie odszukać można rozmaite inspiracje na temat urządzenia pomieszczeń z zastosowaniem fototapety, lecz największą popularnością cieszą się kultowe motywy, do których zalicza się Nowy Jork.

aranżacja salonu

Autor: Boa-Franc
Źródło: http://www.flickr.com

Nowy Jork wypełniony lasem drapaczy chmur zachwyca mieszkańców i podróżników, niezmiernie inspiruje swą majestatycznością, bogactwem i wolnością. Dla wszystkich, którzy są zauroczeni Ameryką oraz chcieliby poczuć jej klimat również w swoim domu, znakomitym rozwiązaniem na wykończenie jednego z pomieszczeń jest fototapeta. Taka dekoracja to wyjątkowe połączenie piękna fotografii i technologicznej potęgi druku. Inspiracje na fototapetę to między innymi wieżowce, które odbijają się w wodach oceanu, żółte taksówki mknące przez pełne życia ulice miasta, portrety jazzowych muzyków, grających w renomowanych nowojorskich klubach. Jeżeli chcemy, aby ścianę w naszym lokum ozdobiła efektowna oraz ponadczasowa fototapeta, powinniśmy skorzystać z listy drukarni i wybrać dekorację ścienną, która najbardziej przypadnie nam do gustu. Można też udostępnić fotografię swojego autorstwa oraz zamówić jego druk w wielkoformatowym formacie. To wspaniały sposób na uwiecznienie wspomnień. Wybierając fototapetę zwróćmy nie tylko uwagę na to, co prezentuje ujęcie, lecz też w jaki sposób zostało wykonane zdjęcie oraz jakie kolory się na nim znajdują. Te elementy są bardzo istotne, gdyż mogą zadecydować o tym czy dekoracja powiększy czy zmniejszy optycznie pomieszczenie. Zobacz: nasza strona internetowa.

fototapeta z widokiem górskim

Autor: jadawin42
Źródło: http://www.flickr.com

W przypadku małej łazienki czy niewielkiego salonu świetnym rozwiązaniem będzie pejzaż stworzony, który wprowadzi do wnętrza głębię i sprawi, że pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie przestronniejszego. Jeśli chodzi o tony fototapety do wyboru mamy te w pełni kolorów, w sepii, czarno-białe, oraz zdjęcia wykonane nocą, kiedy to najlepiej widoczny jest urok amerykańskich drapaczy chmur. Wykorzystując tego typu ozdobę trzeba również pamiętać, aby dobrać właściwe kolory na pozostałe ściany, tak by końcowy efekt aranżacyjny nie był zbyt przytłaczający, ale nas i naszych gości w przyjemny nastrój. Polecamy: .